به گزارش صبح توس؛ سعید رضا قنبری زاده صبح امروز در بازدید از مراکز خدمات جامع سلامت تربت حیدریه اظهار داشت: در دیماه امسال 20 پروژه خدمات جامع سلامت با اعتبار 75 میلیارد ریال در منطقه تربت حیدریه به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: این پروژه ها شامل مراکز حامع سلامت در شهرهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، پایگاهها خدمات سلامت شهری و روستائی و همچنین مرکز درمان بستر و خدمات جامع سلامت شهر کدکن خواهد بود.

وی مجموع اعتبار این پروژه ها را 75 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی از مهمترین اهداف طرح تحول نظام سلامت بود که خوشبختانه تا حد زیادی این هدف در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه تحقق یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه اظهار داشت: از ابتدای طرح تحول نظام سلامت در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه، ۲۸ پروژه درمانی، بهداشتی با ۱۵ هزار متر مربع و اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

قنبری زاده مجموع طرح های نیمه تمام در سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه را تا پیش از این ۵۰ پروزه با بیش از ۷۰ هزار متر مربع برشمرد و افزود: بخشی از این پروژه ها به پایان رسیده اکنون آماده بهره برداری است و بخشی دیگر در حال اجرا و نیازمند 100 میلیارد تومان اعتبار است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با تحت پوشش قرار دادن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به حدود ۴۰۰ هزارنفر در جنوب خراسان رضوی خدمات ارائه می دهد.

انتهای پیام/