حجت الاسلام قاسم روانبخش در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به اقدامات و اظهارات اخیری که در دولت در حال انجام است، اظهار کرد: برخی از بزرگان دولت می خواهند برای شرکت در انتخابات آینده الان خود را به عنوان اپوزوسیون معرفی کرده و در واقع آلترناتیو این قشر خود را معرفی کنند.

 

وی افزود: این مدل فکری علی رغم اینکه ناکار آمدی خود را نشان داده است، اما مدل فکری اصلاح طلبی که از دل این دولت برآمده است همچنان قصد دارد تا با فریب مردم در حکومت جمهوری اسلامی قدرت داشته باشد.

 

دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن با بیان اینکه این بازی سیاسی شخص معاون اول دولت را نیز درگیر کرده است، تصریح کرد: به عنوان مثال شعارهایی مانند رفع حصر که مورد مطالبه دولت واقع می شود به دلیل فشارهایی است که از طرف اصلاح طلبان بر آن ها وارد می شود و دولت می خواهد با انجام این مطالبه در جهت جلب رضایت این طیف گام بردارد.

 

وی ادامه داد: دولتی ها برای اینکه در حل معضلات اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و معیشتی مردم نا توان بوده اند و به وعده هایی که داده اند عمل نکردند، به دنبال صحبت ها و بیاناتی هستند که حواس مردم را مطالبه اصلی خود به سمت و سوی دیگر بکشاند.

 

حجت الاسلام روانبخش با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور، گفت: دولت با این مدل فکری و عملی حقیقتا توان حل مشکلات مردم را ندارد و بهترین راه برای پنهان کردن این ناتوانی کشاندن رسانه ها به سمت سیاسی بازی و جناح بندی های سیاسی است.

 

وی تصریح کرد: اظهارات کنونی دولت به هیچ عنوان دغدغه اصلی مردم نبوده است مثلا در مطالبه حصر باید سوالی پرسید که آیا اکنون دغدغه مردم رفع حصر است یا مشکل معیشت و گرانی هر روزه بنزین و تخم مرغ و حذف یارانه ها و سایر لوازم اولیه زندگی؟

 

این تحلیلگر سیاسی در پایان با اشاره به نقش رسانه ها در این زمینه، تاکید کرد: رسانه ها باید مردم را به سمت و سوی اجتماعی و مطالبه اقتصادی برده و دور از سیاسی بازی به رسالت اصلی خود بپردازند.

 

انتهای پیام/