به گزارش خبرنگار صبح توس؛ سرگردانی مردم شهرستان جغتای در مسیر شهرهای نقاب و سبزوار به منظور برخورداری از خدمات سونوگرافی، درمان های تخصصی دیابت و برخی ارجاعات پزشکی با وجود بیمارستان ۶۴ تختخوابی ولیعصر در مرکز این شهرستان را می توان یکی از معضلاتی دانست که در چند سال اخیر گریبان گیر مردم این شهرستان بوده است.

عبور از جاده پرخطر جغتای-سبزوار برای بیمارانی که به چند نوبت درمان تخصصی دیابت نیاز دارند و همچنین هزینه های مالی و زمانی ناشی از آن طی چند سال اخیر باعث شد تا مسولان شهرستان و مدیران بیمارستان جغتای در راستای رفع این محرومیت های کهنه مردم دست بکار شوند.

علاوه بر نبود درمان های تخصصی دیابت، و خدمات رادیولوژی و سونوگرافی تمام وقت، عدم حضور پیوسته پزشکان متخصص در این بیمارستان و همچنین نارضایتی ها از برخوردهای غیر حرفه ای یکی از متخصصان با بیماران، با اعتراضاتی در بین مردم همراه بوده است.

در همین راستا دکتر عاطفه روستازاده مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای به خبرنگار ما گفت: اعتراضات چند تن از مراجعه کنندگان نسبت به برخورد های غیر حرفه ای یکی از متخصصان باعث شد تا تغییراتی در این زمینه در دستور کار قرار گیرد و بر همین اساس، با جایگزینی ۲ تن از پزشکان این بیمارستان، طی ۴۰ روز اخیر، میزان رضایت مردمی افزایش چشمگیری داشته و ارحاعات بیماران به بیمارستانهای سبزوار کاهش یافته است.

انجام سونوگرافی تمام وقت در بیمارستان ولیعصر جغتای

روستازاده افزود: عدم ارائه پیوسته خدمات رادیولوژی به بیماران در این بیمارستان و مراجعه آنها به مراکز درمانی شهرستان سبزوار یکی دیگر از مشکلات این بیمارستان بود که با پیگیری های مکرر و همچنین مساعدت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ارائه خدمات رادیولوژی در بیمارستان ولیعصر به صورت پیوسته امکان پذیر شده است.

حضور دکتر امامی، از پیشکسوتان تخصص جراحی عمومی در بیمارستان ولیعصر خبر شهرستان جغتای خوش دیگر بود که دکتر روستازاده با بیان آن تشریح کرد: انجام جراحی ها یکی از علل اصلی اعزام بیماران به مراکز درمانی سبزوار طی سالهای اخیر بوده است که با حضور دکتر امامی، انجام کلیه جراحی های عمومی در بیمارستان ولیعصر جغتای ممکن شده است.

راه اندازی درمانگاه تخصصی دیابت در بیمارستان ولیعصر جغتای 

رئیش شبکه بهداشت و درمان شهرستان جغتای خاطرنشان کرد: نبود خدمات تخصصی بیماران مبتلا به دیابت نیز یکی دیگر از معضلات موجود در این بیمارستان می باشد که با راه اندازی درمانگاه تخصصی دیابت طی ۱۰ روز آینده و ارائه خدمات تخصصی به صورت هفته ای یک روز، این مشکل نیز تا حدودی مرتفع می شود.

وی با اعلام خبر موافقت سازمان ارنژی اتمی برای استقرار تجهیزات رادیولوژی دیجیتال در این بیمارستان، یادآور شد: پس از مهیا شدن زیرساخت های لازم و همچنین موافقت سازمان انرژی اتمی، بیمارستان ولیعصر شهرستان جغتای طی دهه اول دی ماه به سیستم رادیولوژی دیجیتال مجهز می شود.

یادآور می شود: بیمارستان ولیعصر جغتای زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شبزوار قرار دارد.

انتهای پیام/