به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حجت الاسلام سید عبدالمجید هاشمی امام جمعه موقت جغتای در خطبه های امروز نماز جمعه جغتای که در مسجد جامع این شهر برگزار شد، اظهار داشت: در کنار اعتقاد به این واقعیت که مرگ و زندگی انسان ها در دست پروردگار عالم می باشد، باید بر اساس قواعد عقلی و شرعی خود را برای مقابله با بلایای طبیعی مهیا کنیم و بر همین اساس مردم و دولت برای مواجه با حوادث طبیعی باید به وظیفه خود آشنا بوده و به آن عمل کنند.

باید ساختمانها مقاوم سازی بشوند

امام جمعه موقت جغتای با تاکید بر مقاوم سازی ساختمانها در سراسر کشور، اظهار داشت: ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی در سراسر کشور باید نسبت به انواع بلایای طبیعی از جمله زلزله مقاوم سازی شود تا شاهد کاهش چشمگیر میزان خسارات جانی و مالی باشیم.

حجت الاسلام هاشمی گفت: نیروهای هلال احمر باید آموزش های لازم برای مقابله با بلایای طبیعی را به مردم ارائه بدهند تا در هنگام وقوع حوادث متعدد از جمله زلزله بتوانند با استفاده از چان پناههای محل زندگی خود، جانشان را نجات بدهند.

توان موشکی یمنی ها کاملا بومی است

وی با اشاره به توطئه های روزافزون استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا علیه کشورمان، تشریح کرد: آمریکایی ها خود را مدافع حقوق بشر می دانند و تلاش میکنند ایران را به عنوان عامل بر هم زننده آرامش منطقه به افکار عمومی معرفی نمایند در حالی که خودشان در پشت پرده تمام جنایات ضد بشری در منطقه و دیگر نقاط جهان حضور فعال دارند.

خطیب موقت نماز جمعه جغتای افزود: سعودی ها و صهیونیستها با حمایت های اطلاعاتی و نظامی آمریکایی ها برهم زننده آرامش منطقه و عامل به خاک و خون کشیده شدن مردم بی دفاع در یمن، سوریه و عراق هستند اما تلاش میکنند گناه جنایات خود را به گردن ایران بیاندازند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش های جهادی جوانان یمنی منجر به توسعه توان موشکی کاملا بومی این کشور شده است، اما سعودی ها و اربابان خونخوارشان تلاش میکنند این موشکها را ساخته کشورمان معرفی کنند.

انتهای پیام/