به گزارش صبح توس؛حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های نماز جمعه با توجه به ارائه لایحه بودجه سال 97 به مجلس از اعضای قوه مقننه خواست تا منفعت مردم جامعه اسلامی را در نظر بگیرند زیرا نمایندگان در مجلس وکیل مردم هستند نه ولی مردم.

امام جمعه بردسکن با اشاره به سال اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال بر ارائه آمارهای واقعی توسط دولتمردان دراین حوزه تاکید کرد.

حجت الاسلام  امینی با بیان اینکه 9 ماه از نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری گذشته است گفت: دولتمردان باید برای مردم گزارش دهند که چقدر توانسته اند منویات معظم له را محقق کنند. خطیب جمعه بردسکن اظهارداشت: برخی از مسئولان فقط با ارائه آمار و ارقام عنوان می کنند در حوزه تولید و اشتغال چه کارهایی صورت گرفته است ولی در عمل نیز باید مشاغل ایجاد شده با آمار و ارغام برابری کند.

وی  از مسئولان خواست در سه ماه باقی مانده از سال براساس واقعیت ها برای مردم گزارش دهند که در حوزه تولید و اشتغال این کارها صورت گرفته است و خودشان را از حالت شعاری خارج و اکتفا به ارائه آمار نکنند.

امام جمعه بردسکن با اشاره به وضعیت خشکسالی های 15 ساله و اقتصادی و معیشتی مردم گفت: مردم از دولتمردان خود این خواسته را دارند که براساس واقعیت ها با مردم حرف بزنند نه اینکه با برخی حرف ها مردم را نسبت به خود بی اعتماد کنند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حل مشکلات و مطالبات مردم گفت: دولتمردان باید برای رفع مشکلات مردم 3 محور مهم رهبری را سرلوحه کارخود قرار دهند. وی عنوان کرد: مسئولان نباید مشکلات و گلایه های مردم را نادیده بگیرند و چشم خود را ببندند.

حجت الاسلام امینی  تولید و کار و اشتغال برای نسل جوان و پرکار جامعه ، مبارزه با فسادهای اقتصادی در دستگاههای دولتی و ایجاد وحدت ملی و یک صدایی را در بین مسئولان از مهمترین مولفه ها برای حل کردن مشکلات مردم بیان کرد و گفت: متاسفانه در بحث مبارزه با فسادهای اقتصادی عده ایی علم مخالفت را بلند می کنند و نمی گذارند به این مهم ورود پیدا کنند.

وی اظهارداشت: یکی از راههای ورود کالاهای قاچاق به کشور نشات گرفته از برخی نفوذی ها در دستگاههای دولتی است و گرنه مردم عادی کی می توانند کالای قاچاق را به کشور وارد کنند.

امام جمعه بردسکن از متولیان امر خواست دراین حوزه به جد ورود پیدا کنند و فرمایشات مقام معظم رهبری را عملیاتی کنند.

حجت الاسلام امینی به روز نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق امت با ولایت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه ملت ایران در همه صحنه ها حضور دارند و با حضور با بصیرت خود تمامی فتنه ها را خنثی کرده اند.

وی افزود: مردم باید برای مبارزه با هر نوع فتنه ای آماده باشند چرا که عده ایی به جایی اینکه دنبال منافع ملی باشند دنبال منافع جناحی و حزبی خود هستند و دست بر هرکاری می زنند که به اهداف و منافع خود برسند.

انتهای پیام/.