به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی ناهیدی عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران شهرستان ضمن گرامیداشت شهید آیت الله مفتح، شهید حوزه و دانشگاه اظهار داشت: 27 آذر سالروز شهادت آیت الله مفتح فرزند حوزه و دانشگاه است.

وی با بیان اینکه شهید مفتح در 27 آذر 58 به دنبال تلاش خثمانه استکبار جهانی در جهت رویاروی با انقلاب شکوهمند اسلامی به دست گروهک آمریکایی فرقان به شهادت رسید، خاطرنشان کرد: چند برهه تحصیل و مبارزات در زندگی این شهید بزرگوار حائز اهمیت است.

امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه مبارزات این شهید علیه رژیم ستم شاهی از سال 42 آغاز شد، تصریح کرد: دورانی قبل از انقلاب همواره در جهت مبارزه و روشنگری تلاش می کرد و این کار را عمدتاً در استان خوزستان و شهرهای مختلف انجام می داد.

وی با بیان اینکه ساواک به دستگاه های مختلف دستور می دهد که نگذارند که شهید مفتح به استان خوزستان ورود پیدا کند، اذعان کرد: شهید مفتح یک شخصیت مبارز توانمند و معتقد بود.

ناهیدی با اشاره به اینکه شهید مفتح در راستای اهداف حضرت امام خمینی(ره) تلاش های فراوانی را انجام داد، عنوان کرد: شهید مفتح برای اولین بار نماز عید فطر را در قیطریه تهران با جمعیتی بیش از 5 هزار نفر اقامه داشت که بسیار حائز اهمیت بود.

وی با تاکید بر اینکه آیت الله مفتح تلاش های فراوانی را در جهت وحدت حوزه و دانشگاه انجام داد، تشریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه در جهت مبارزه با رژیم ستم شاهی و استکبار جهانی نیز از جمله اقدامات خوب شهید مفتح بود.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه حوزه و دانشگاه باید شاگردانی تربیت کنند که در ترقی و تعالی جامعه موثر باشند، خاطرنشان کرد: شهید مفتح تلاش مضاعفی برای پیوند این ۲ مرکز علمی داشت و به همین خاطر دشمنان وجود او را تحمل نکردند.

انتهای پیام/