به گزارش صبح توس؛ محمدجواد یزدانی انروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به منظور تشریح آخرین وضعیت بخش مغز و اعصاب بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) کاشمر در محل این بیمارستان برگزار شد اظهار داشت: در طول 13 ماه حضور متخصص جراحی مغز و اعصاب در شهرستان کاشمر بیش از 300 عمل جراحی در حوزه مغز و اعصاب صورت گرفته است که برخی از آن‌ها مانند تومور هیپوفیز و... عمل‌های خاص و ویژه‌ای هم بوده‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر ادامه داد: با حضور متخصص جراح مغز و اعصاب در شهرستان شاهد کاهش 35 درصدی اعزام‌ بیماران شهرستان در شش ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی افزود: در این مدت 120 مورد اعزام کمتر به نسبت سال قبل داشته‌ایم و اگر هزینه هر اعزام را به طور متوسط 2 میلیون تومان حساب کنیم در حدود 240 میلیون تومان فقط به حوزه بیمارستانی کاشمر کمک شده است ضمن اینکه سایر هزینه‌ها و مشکلات مانند خطرات جاده و سرگردانی همراهان بیمار در شهرهای دیگر هم کاهش یافته است.

یزدانی تأکید کرد: در طول یک سال گذشته تلاش کرده‌ایم تجهیزات مورد نیاز بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) را تأمین کنیم و همچنان در تلاش هستیم تا با کمک خیرین حوزه سلامت و نیز اعتبارات دولتی، این کمبودها و نواقص را برطرف سازیم به عنوان مثال با پیگیری‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری دستگاه ام آر آی و نیز سی تی اسکن جدید در کاشمر راه‌اندازی خواهد شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر اظهار داشت: اگر بتوانیم برخی دستگاه‌های تخصصی جراحی مغز و اعصاب که هم اکنون فاقد آن‌ها هستیم را تا پایان سال فراهم کنیم با حضور پزشک متخصص این رشته در کاشمر که هم مهارت بالا و هم شخصیت با اخلاقی دارد خواهیم توانست کاشمر را به عنوان یک مرکز جراحی مغز و اعصاب در منطقه معرفی کنیم.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز بیماران متعددی از شهرستان‌های بردسکن، خلیل‌آباد، خواف، گناباد، طبس، مه‌ولات و حتی شهرهای دیگر هم برای استفاده از خدمات بخش مغز و اعصاب به کاشمر مراجعه می‌کنند و لذا امیدواریم با تداوم حمایت‌های خیرین بخش سلامت و نیز دانشگاه علوم پزشکی مشهد شاهد ارائه خدماتی در شأن مردم باشیم.

یزدانی تصریح کرد: لازم است از زحمات پیگیر و مستمر دکتر نوایی، جراح متخصص مغز و اعصاب شهرستان تشکر کنیم که در یک سال حضور خود حرکت‌های بسیار خوبی را انجام داده و امیدهای فراوانی را برای مردم و به خصوص اقشار ضعیف جامعه فراهم کردند و این امید را داریم که با گسترش حوزه خدمات سلامت چه از نظر تجهیزات و چه از نظر نیروی انسانی و تخصصی بتوانیم خدمات را به صورت کاملتری ارائه کنیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کاشمر اظهار داشت: امسال در قسمت داخلی اعصاب نورولوژی دو متخصص به مجموعه شهرستان افزوده شده و همچنین پیگیر بهسازی بخش آی سی یو در بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) هستیم تا بتوانیم دسترسی خدمات را افزایش دهیم.

وی گفت: اگر چهار دستگاه دیگر شامل ام آر آی، سی تی اسکن، میکروسکوپ جراحی مغز و اعصاب و کرانیاتوم به مجموعه تجهیزات بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) افزوده شود دیگر نیازی به اعزام هیچ بیماری از شهرستان نخواهیم داشت.

یزدانی یادآور شد: کاشمر شهر حادثه‌خیزی است و بسیاری از این حوادث و سوانح منجر به فوت و یا معلولیت افراد حادثه‌دیده می‌شود که اگر بتوان با تأمین امکانات، جلوی معلولیت افراد حادثه‌دیده را گرفت خدمت بسیار بزرگی انجام شده است چرا که خسارت معلول شدن و در خانه افتادن یک فرد قابل محاسبه نیست.

انتهای پیام/