به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله علی سعیدی صبح امروز در همایش ملی « نماز، ولایت و مسجد در فرهنگ رضوی» اظهار کرد: با بررسی آیات قرآن و مجموعه کلمات ائمه معصومین(ع) درمی‌یابیم که خداوند طرح جامعی برای تکامل بشر تدوین فرمودند که شامل دو بخش عالم تکوین و عالم تشریع می‌شود.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین دلایل خلقت عالم، مقدمه‌ای برای خلقت انسان است، عنوان کرد: خداوند دو نرم افزار ربوبیت تکوینی و تشریعی برای عالم آفریده است؛ ربوبیت تشریعی در قالب یک سطح از حضرت آدم شروع و با پیامبر خاتم تثبیت می‌گردد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر ولایت تکوینی تداوم دارد، ولایت تشریعی هم تداوم دارد،‌ بیان کرد: اگر در بررسی جوامع با نارسایی در دین، اخلاق و تقوا مواجه شدیم، بایستی به ریشه آن مراجعه کنیم،‌ این در حالی است که کمبود و نارسایی در طرح بوده است.

آیت‌الله سعیدی تأکید کرد: انسان ابدی و ترکیبی از روح و جسم است که نیازهای مادی و معنوی دارد؛ طرح جامع الهی همه لایه‌های زندگی بشر را در برمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه سبک زندگی تلفیقی سبب مشکلات فرهنگی شده است تأکید کرد: لایه‌های طرح جامع باری‌تعالی که آن را پوشش داده است، شامل جهان‌بینی، موانع و اصول، نظام مدیریت و قانون‌گذاری، قواعد کلی حاکم بر اداره انسان و قواعد زندگی در شهر می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران عنوان کرد: غرب بشر را از وحی جدا کرده و مشکلات برای آن‌ها به وجود آورده است، در مکتب‌های غرب و شرق مردم حلال و حرام را نمی‌دانند و بد و خوب محدود به قانون است.

وی عنوان کرد: استاد، مدیریت و محیط ازجمله عواملی است که در ارائه محصول دانشگاه مؤثر است؛ درصورتی‌که عوامل موردنظر در حوزه و دانشگاه در راستای هم قرار گیرند محصول مؤثری ارائه می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران با بیان اینکه قانون اساسی ما دارای طرح جامع بوده و قطعات یدکی طرح جامع خداوند است، تأکید کرد: قانون اساسی ما جامع است اما مشکل این است که وقتی به‌نظام برنامه‌ریزی می‌رسیم با مشکل مواجه می‌شویم چون مدیریت ما دچار اشکال است.

آیت‌الله سعیدی تشریح کرد: دانشگاه از حقوق اساسی بر مبنای اومانیسم شروع می‌شود که نتیجه مطلوب را حاصل نمی‌آورد ولی تدریس در حوزه علمیه بر اساس محتوای دینی است.

وی با اعلام اینکه اگر محیط آلوده باشد خروجی درستی حاصل نمی‌آید، گفت: اگر جامعه ازنظر فرهنگی با مشکل مواجه است، این ایراد به اصل نظام و رهبری برنمی‌گردد چراکه رهبری بالاترین استانداردهای مدیریت را دارد.

آیت‌الله سعیدی اظهار کرد: مشکل فرهنگی در لایه‌های بعدی است،‌ ما امروز با سبک زندگی تلفیقی غربی اسلامی مواجه هستیم که به جهت خلاء های فرهنگی در جامعه به وجود آمده است.

انتهای پیام/