به گزارش صبح توس؛ حسن مونسان رئیس امور شعب بانک ملی در خراسان رضوی صبح امروز در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی گناباد گفت: ظرف چهار ماه گذشته این بانک دو هزار و 400 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در سطح استان پرداخت کرده است.

وی افزود: این میزان در قالب 21 هزار تسهیلات 100 میلیون ریالی به متقاضیان دارای شرایط پرداخت شد.

رئیس امور شعب بانک ملی در خراسان رضوی اظهار کرد: همچنین بالغ بر 400 پرونده تسهیلات رونق تولید ظرف سه ماه گذشته توسط شعب بانک ملی خراسان رضوی پرداخت شد.
وی افزود: کاهش ارتباط بین مردم با نظام بانکی از جمله مشکلات بانکها است.

مونسان تصریح کرد: رویکرد سپرده گذاری در حسابهای بانکی به صورت قرض الحسنه کاهش یافته و هدف سپرده گذاران بیشتر کسب سود و منفعت اقتصادی است و با این وجود نظام بانکی در راستای وظایف خود تسهیلات را به متقاضیان بخشهای مختلف اعم از نوسازی بافت فرسوده، توسعه، عمران و رونق اقتصادی مناطق شهری و روستایی پرداخت می کند.

محمدعلی نبی پور فرماندار گناباد نیز در این نشست گفت: نگاه یکسان بین این شهرستان با شهرهای بزرگی مانند تهران ومشهد در تصمیم گیریها و اتخاذ قوانین سرمایه گذاری مشکلاتی برای فعالان این بخش در گناباد ایجاد کرده است.
وی افزود: با توجه به بالا بودن قیمت تمام شده تولید کالا و فاصله زیاد گناباد با بازار مصرف باید مسئولان با تمرکززدایی و پرهیز از نگاه یکسان در تصمیم گیریها این شهرستان را متفاوت با مناطق برخوردار و شهرهای بزرگ ببینند.
فرماندار گناباد خاطرنشان کرد: از مجموع 600 میلیارد ریال تسهیلات که از ابتدای امسال در زمینه های مختلف برای پرداخت به متقاضیان این شهرستان مصوب شد 186 میلیارد ریال به 29 طرح پرداخت شد.

انتهای پیام/