مجتبی رحماندوست، رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس در گفتگو با صبح توس؛، ضمن اشاره به نتیجه سازشکاران در قضیه فلسطین اظهار کرد: یکی از مقامات غربی گفته بود ترامپ از گذشته موضوع پایتخت قرار دادن قدس را با سران برخی کشورهای عربی هماهنگ کرده است.

وی افزود: سران عربستان سعودی و برخی سازشکاران فلسطینی از جمله محمود عباس و برخی سرسپردگان اردنی و اماراتی از ابتدا قلوبشان با مسلمان و مقاومت اسلامی نبوده و مزدور آمریکایی بوده است.

رحماندوست گفت: وقتی کشوری مانند آمریکا بخواهد تصمیمی را اجرا کند که بازتاب زیادی دارد و مشکل ساز در جهان اسلام خواهد شد طبیعی است با مقامات ذی نفع منطقه ای و مخصوصا و سران عرب هماهنگی های کرده باشند لذا با محمود عباس هم در این راستا به احتمال زیاد هماهنگی شده است.

وی افزود: مزدوری محمود عباس و سازشکاری با سران صهیونیستی و دفاع از منافع غربی ها نیاز به تحلیل مطالعاتی آنچنان ندارد و مسلم است.

دبیر کل سابق جمعیت دفاع از ملت فلسطین تصریح کرد: شرایط طوری بود که عرب ها راضی بودند به تشکیل کشور در منطقه 1967 یعنی اسرائیل از کرانه باختری بیرون برود و اختیارات نوار غزه را هم کامل کند.

وی با اشاره به منافع اسرائل در کرانه باختری افزود: امروز اسرائیلی ها هم از لحاظ اعتقادی کرانه باختری را به عنوان مملکت یهود معتقد هستند و هم به دلیل همجواری و منابع ابی.

رحماندوست گفت: باتوجه به ادامه شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری مشخص است که اسرائیل در این منطقه منافع بسیاری دارند و با این مقدار منافع و هزینه های انجام شده اجازه تشکیل حکومت مستقل نمی دهند.

وی افزود: از نقاط استراتژیک منطقه قدس است و از قدس هم به راحتی به دلیل منافع مادی نمی گذرند اما در همین راستا امام خمینی(ره) در سال 1355 فرمودند دائم در سنت تاریخی این بوده که دین ما را انسان های فاجر و فاسق کمک می کنند و این نیز کمک به حرکات انقلاب بود.

رئیس سابق فراکسیون حمایت از مقاومت اسلامی مجلس خاطرنشان کرد: مردم منطقه، مسلمانان و کشورهای محور مقاومت در برابر این اقدام آمریکا حساس هستند و سبب تقویت حرکت مقاومت می شود و تا قبل از 25 سال آینده جمله رهبری محقق خواهد شد لذا پاسخی به ترامپ در این خصوص از جانب مردم در عمل در راستای حرکت مقاومت در منطقه  داده می شود.

انتهای پیام/