به گزارش صبح توس؛ جمعی از اهالی و دانشجویان تایبادی که دانشجوی دانشگاههای مشهد وفریمان می باشند، خواستار پیگیری و حل مشکل عدم سرویس دهی مناسب اتوبوسهای پایانه مسافربری تایباد، مسیر تایباد به مشهد را کردند که برای حل مشکل و اطلاع رسانی مشکلات مسافرین به مسئولین، گزارشی تهیه شده که درپی می خوانیم.

 

خانم ایرانی، دانشجو عنوان کرد: تایبادی هستم و دانشجوی تربیت معلم مشهد درهفته یک تا دو بار مجبور به تردد درمسیر تایباد به مشهدمی باشم، به قدری سرویس دهی اتوبوسهای ترمینال تایباد به مشهد نامنظم است که اشک ما و دیگر مسافران را درمی آورند، مسیر سه ساعت تایباد به مشهد را تا نزدیک به پنج ساعت زمان بر می کنند، هرفاصله ای که راننده بخواهد و به هرمقدار توقف دارند.

 

وی ادامه داد: به پایانه مسافربری مشهد رفتم و به متولی مربوطه شکایت کردم که چرا رانندگان این همه مسافران را اذیت می کنند و هیچ توجه و هیچ نظارتی به خدمات دهی برای مسافران نیست؛ متاسفانه به من پاسخ داد: سرویسهای تایباد، تنها شهرستانی است که حساب وکتابی ندارد.

 

وی عنوان کرد: از باب مطالبه گری نامه ای تنظیم کردیم و به ریاست محترم اداره راهداری ارسال کردیم و یک نماینده هم برای پیگیری مشکل خود به اداره راهداری فرستادیم تا از این بی نظمی جلوگیری شود .


خداداد اعظمی دیگر مسافری که این نامه را امضا کرده است می گوید: برای کارهای اداری ساعت سه و نیم صبح قبل از اذان صبح جلوی ترمینال منتظرهستم. متاسفانه قبلا سرویس دهی تعاونی ها تایباد به مشهد مرتب بود مدت یک ماه می شود که هیچ نظارتی درسرویس دهی درساعت مقرر نیست ، لذا باتوجه به اینکه جاده ها ترافیک زیاد دارد، انتظارداریم مسئولین بر سیسم حمل ونقل عمومی نظارت داشته باشند،

 

وی افزود: اگر این مشکل حل نشود، مردم ناچارا جلوی فرمانداری برای حل مشکل جمع خواهند شد؛ باتوجه به اینکه ایام هفته راهداری است لازم است مسئولین به این مشکل رسیدگی نمایند.


حسینعلی اسدیان دیگر معترض به مشکلات سرویس دهی اتوبوسهای مسیر تایباد به مشهد خاطرنشان کرد: تا مدتی قبل بدلیل نظارت براعمال رانندگان، حتی بسته خوراکی نیز به مسافران می دادند ولی مدتی است هیچ نظارتی وجود ندارد. اکثر اتوبوسهای مسیر تایباد به مشهد استاندارد لازم راندارند و داخل اتوبوسها کثیف و صندلی ها مشکلات زیادی را دارند.

 

وی عنوان کرد: متاسفانه چون مسئولین باسرویسهای حمل ونقل عمومی تردد نمی کنند، نمی توانند متوجه میزان مشکلات مسافران باشند؛ امید است مسئولین دراین خصوص چاره اندیشی وحل مشکل نمایند.


برای اتوبوسهای تایباد به مشهد صرف ندارد که با چند مسافر از تایباد عازم مشهد شوند

رحیمی مسئول یکی ازتعاونی های اتوبوس رانی تایباد هم برای عدم سرویس دهی مناسب مشکلات خاص خودش رامطرح می کند. وی عنوان می کند: قبول دارم مشکلات هست ولی برای اتوبوسهای تایباد به مشهد صرف ندارد که با چند مسافر از تایباد عازم مشهد شوند و باید تا تکمیل و یاحداقل پیدا کردن مسافر منتظر بمانیم که باعث ناراحتی مسافران می شود. اما سایر مشکلات را باید مسئولین نظارت کنند.


علی جمعه ایرانی که به نمایندگی از مسافران به اداره راهداری تایباد مراجعه کرده است، گفت: رییس اداره راهداری تایباد با برخورد مناسب، نامه بنده را به کارشناس مربوطه ارجاع داد و بنا شد که موضوع را پیگیری کنند.

 

انتهای پیام/