یعقوب گل‌محمدی در گفتگو با  صبح توس؛ اظهار داشت: با تصویب شورای اسلامی شهر و به پیشنهاد و حمایت مدیریت شهری کاشمر، کلاس‌های آموزش شهروندی در کاشمر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این کلاس‌ها با هدف ارتقاء فرهنگ شهروندی و بالا بردن سطح مهارت شهروندان و تعامل بیش از پیش مردم و مدیریت شهری انجام می‌شود.

مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر کاشمر خاطرنشان کرد: همه باید در راستای داشتن شهری الگو و قابل قبول تلاش کنیم و با آگاهی‌بخشی و تأثیرگذاری نسبت به کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی و ارتقاء فرهنگ در جامعه، زمینه بهبود سبک زندگی شهری را فراهم کنیم.

گل‌محمدی گفت: شورای اسلامی شهر و شهرداری کاشمر دست همه افراد و صاحب‌نظرانی که در این راه قدمی بردارند را به گرمی می‌فشارد و از هر اقدامی که سطح علمی و فرهنگی جامعه را ارتقاء ببخشد حمایت میکند.

وی افزود: ضمن تشکر از نگاه فرهنگی اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کاشمر، امیدواریم با تدبیر مدیریت شهری و مشارکت شهروندان فهیم این دوره از کلاس‌ها، به خوبی برگزار و آثار و برکاتی برای شهر دوست داشتنی کاشمر داشته باشد.

مسئول کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر کاشمر تأکید کرد: در این راستا نمی‌توان نقش تأثیرگذار دانشگاهیان، فرهنگیان و فرهیختگان و صاحب‌نظران را نادیده گرفت و باید توجه داشت که آموزش شهروندی راهی مطمئن برای پرورش احساس تعلق به جامعه و داشتن هدف در زندگی است.

وی گفت: برای داشتن شهری پویا و با نشاط به شهروندانی فعال و آگاه نیاز داریم و آموزش شهروندی، پویایی جامعه را دو چندان خواهد کرد به ویژه آن‌که امروز برای کاستن از معضلات و مشکلات فراروی مدیریت شهری استفاده از قوه قهریه، رفتن به بیراهه است و برای داشتن شهری سالم باید توجه کامل مدیران شهری به توانمندسازی شهروندان و عرصه فرهنگی شدن امور شهروندی باشد و در این راه تمام تلاش خود را به کار گیرند.

گل‌محمدی با تأکید بر لزوم اختصاص بودجه به امور فرهنگی و آموزشی اظهار داشت: امروزه شاهد هستیم بسیاری از شهرهای بزرگ که موفقیت‌های مهمی در مدیریت شهری به دست آورده‌اند همچون شهر اصفهان، چیزی در حدود 16 درصد بودجه شهرداری خود را به فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی اختصاص داده‌اند و همین موضوع باعث پیشرفت‌های فراوانی برای آن‌ها شده است لذا باید در کاشمر نیز شاهد اختصاص بودجه‌ای مناسب برای این موضوع باشیم.

وی گفت: توسعه آموزش‌های شهروندی، آسیب‌های مختلف را در عرصه مدیریت شهری کاهش خواهد داد و لذا شهرداری باید در کنار فعالیت‌های عمرانی، به فعالیت‌های فرهنگی و توسعه آموزش‌های شهروندی نیز توجه ویژه داشته باشد تا بتوانیم به سمت شهری آباد و با استانداردهای قابل قبول حرکت کنیم و خوشبختانه این رویکرد در مجموعه شورا و شهرداری کاشمر وجود دارد.

انتهای پیام/