سید جواد هاشمی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص ادامه گستاخی و وقاحت فرانسه نسبت به کشورمان که در عرض کمتر از یک هفته برای دومین بار به گروهک تروریستی منافقین اجازه داد علیه ایران نشست برگزار کند اظهار کرد: وضعیت منطقه و پیروزی‌های جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف و غلبه‌ی کشورمان به صورت عملی در مواجه‌ علیه تروریسم، چهره‌ی اصلی کشورهای غربی و مدعیان حقوق بشر را رو کرده است.

 

دبیر کل بنیاد  هابیلیان گفت: امروزه برای جهانیان آشکار شده که حامیان تروریسم کسانی هستند که ادعای مبارزه با تروریسم را دارند و سالهای سال جمهوری اسلامی ایران را به تروریسم متهم کرده بودند.

 

وی افزد: خوشبختانه مشاهده می‌کنیم همه‌ی دنیا متوجه شدند تروریسم‌های جنایتکاری که در منطقه با پول کشورهایی مانند عربستان سعودی دست به جنایت زدند و لجستیک و سلاح‌هایی که از طرف کشورهای غربی بخصوص فرانسه و آمریکا و انگلیس در اختیار آنها قرار داده شد در جلو چشم جهانیان است.

 

هاشمی‌نژاد بیان داشت: بنابراین پیروزی انقلاب اسلامی و فرهنگ انقلاب اسلامی همراه با تأثیرات جهانی و موفقیت‌های جبهه‌ی مقاومت که مستقیما تروریسم را هدف قرار داده بود و برآنها پیروز شد کاملا موضوع را علیه مستکبران معکوس کرد.

 

وی ابراز کرد: غرب و آمریکا و بعضی از آنها نظیر انگلیس و فرانسه تلاش دارند که افکار مردم دنیا را از موضوع اصلی و جنایاتی که در مورد تروریسم و هم چنین حمایت‌هایی که از کشورهای جنایتکاری نظیر آل سعود انجام می‌دادند منحرف کنند و حتی تلاش دارند که قضیه را معکوس جلوه دهند و با تبلیغات به خورد جهانیان بدهند.

 

دبیر کل بنیاد  هابیلیان با بیان اینکه دشمنان از هر ابزاری برای این موضوع استفاده ‌می‌کنند گفت: گروهکی مانند منافقین همیشه در خط و مدار دشمنان مردم ایران حرکت کرده است، آن روزی که  صدام جنگ هشت ساله علیه مردم ایران راه انداخته بود شاهد بودیم که منافقین در کنار رژیم بعث عراق بودند و با آنها همکاری می‌کردند.

 

وی بیان کرد: زمانی که بحث دانشمندان هسته‌ای و موضوعات پیشرفت‌های هسته‌ای ایران مطرح بود منافقین با دادن اطلاعات و همکاری با سرویس‌های امنیتی اسرائیل، سبب ترور دانشمندان هسته‌ای ما شدند.

 

هاشمی نژاد ابراز داشت: آمریکا و غرب بعد از پیروزی‌های جبهه‌ی مقاومت تلاش می‌کنند با سمپاشی تبلیغاتی این چهره‌ی ضد تروریسم ایران و مبارزه عملی با تروریستهای ایران را به نفع خود معکوس جلوه دهند و در همین راستا به منافقین امکانات و فضا دادند که ایران را حامی تروریسم معرفی کنند.

 

وی تأکید کرد: منافقین کاملا پیش مردم ایران رسوا هستند به گونه‌ایی که کشورهای غربی هم می‌دانند و در گزارشات بین‌المللی خود ذکر کردند که منافقین هم تروریسم و هم مورد نفرت مردم ایران هستند.

 

دبیر کل بنیاد هابیلیان ادامه داد: کشور ما کشور مقتدری است و امروزه همانطور که خود غربی‌ها گقتند هیچ تصمیمی در منطقه خاورمیانه قبل از اینکه نظر جمهوری اسلامی ایران اخذ شود قادر نخواهد بود کاری اعمال شود و این نشان از اقتدار ما است.

 

وی گفت: بنابراین حضور منافقین و برگزاری متینگ‌های آنها قطعا تأثیری در ایران و افکار عمومی نخواهد گذاشت جز اینکه یک حرکتی است در راستای اهداف استکبار و اسرائیل.

 

هاشمی نژاد در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید آیا شکست داعش در منطقه در برگزاری نشست منافقین تأثیر داشته است؟ بیان داشت: قطعا تأثیر داشته است وهمانطور که عرض کردم شکست دشمن در برابر محوریت سیاستی که مدتها جمهوری اسلامی ایران ندای آن را می‌داد که مشکلات منطقه باید توسط کشورهای همین منطقه حل شود و همین سیاست هم نشان داد که حرف جمهوری اسلامی ایران چقدر معتبر بوده و ما بالاخره توانستیم با اتحادیه و ائتلافی که در منطقه و با کشورهای منطقه انجام می‌دادیم این فاجعه تروریسم را در این منطقه بخشکانیم و قطعا این مهم استکبار را ناراحت کرده و طرحهای آمریکا و سیاستهای آنها را به هم ریخته است.

 

وی ابراز کرد: بنابراین شکست دشمن در منطقه باعث شده که در پشت آن تلاش‌های مذبوحانه‌‌ی بعضی از قدرت‌ها را ایجاد کرده و این موضوع از حرکت‌های منافقین و اجازه برگزاری متینگ‌ها و نشست‌هایی که به منافقین می‌دهند معلوم است.

 

دبیر کل بنیاد هابیلیان گفت: آمریکا و اروپا این عروسک‌های مسخره خودشان را  در سالن‌های اتحادیه اروپا می‌چرخانند و عکس یادگاری می‌گیرند و حرف‌های تکراری پوچ و بدون پشتوانه می‌زنند برای اینکه به هر حال بتوانند این شکست‌ها را به یک شکلی موضعش را غیر مهم جلوه دهند.

 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان به این نتیجه رسید که غرب و استکبار جهانی سعی دارند با تقویت منافقین آنها را جایگزین داعش کنند؟ بیان کرد: منافقین نه قدرت این کار را دارند و نه کارایی این موضوع را دارند که غرب بخواهد آنها را مجدد به کار بگیرد و می‌توان گفت اینها تلاشهای مذبوحانه‌ی تبلیغاتی دشمن است و قطعا بیشتر از این نیست.

 

هاشمی نژاد ادامه داد: به هر حال غرب اگر بخواهد سرمایه‌گذاری روی نیروی جایگزین کند قطعا گروهک ورشکسته و بی‌خاصیتی مانند منافقین سرمایه‌گذاری نخواهد شد چرا که آن گروهک هر چه در توانش داشته است قبلا به مثابه ظهور گذاشته و اوج فعالیت‌های آنها و توانایی‌های اینها در زمان صدام بود که ما دیدیم هم خودشان و هم اربابشان چطور پیش ملت ایران خوار و خفیف شدند و از صفحه روزگار فعالیت‌های سیاسی حذف شدند.

 

وی در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید با توجه به اینکه کشور فرانسه در پسابرجام از طریق قراردادهای بلند مدت با کشورمان رکورد سود اقتصادی را دارد آیا می‌توان موضع فرانسه را در برابر منافقین جدی تلقی کرد؟  گفت: فرانسه در زمان مذاکرات برجام هم بعضی وقتها ادا و اصول کشوری که حالت مخالف را دارد به خودش گرفته بود منتها بعد از امضای برجام دیدیم اولین کشوری بود که سراسیمه به کشور ایران آمد و دنبال بستن قراردادهایی با کشور جمهوری اسلامی ایران بود.

 

دبیر کل بنیاد هابیلیان ابراز کرد: بنابراین موضع فرانسه را نباید خیلی جدی تلقی کرد و تقریبا امروز تمامی راههای دست و پا زدن‌های غلط آنها بسته است؛ این روزها اظهارات سیاستمداران آمریکایی و مسئولین آمریکایی را شاهد هستیم که تا بلافاصله بحث سؤال اینکه آیا موضعتان و هجمه تبلیغاتی شما علاوه بر تبلیغاتی و دیپلماتیک بودن جنبه‌ی نظامی دارد بلافاصله تکذیب می‌کنند و این در مورد آمریکایی است که بیشترین هجمه‌ها را علیه ما دارد تا چه برسد به دولت‌هایی مانند فرانسه که بخواهند جرأت کنند علیه ایران اقدام جدی انجام دهند که هرگز نمی‌توانند.

 

وی گفت: با توجه به اینکه قصد دارند تأثیر فرهنگ انقلاب اسلامی در بین ملت‌ها و نفوذ عمیق انقلاب اسلامی و جنبش‌های بیداری را در بین ملت‌ها کمرنگ کنند بیشتر حرکت‌های آنها جنبه‌ی تبلیغی دارد تا اینکه بخواهد جنبه‌ی عملی داشته باشد و ما نبایستی خیلی وارد میدانی شویم که بعضی وقت‌ها استکبار و یا صهیونیست‌ها دلشان می‌خواهد در این وادی‌ها بیفتیم.

 

هاشمی نژاد بیان داشت: ما قدرتمان خیلی بیشتر از این حرف‌ها است و همین قدرت ما است که امروز آنها را به وحشت انداخته است و چیزی بیشتر از همین کارهای تبلیغاتی از دست آنها ساخته نیست.

 

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری هم به صراحت فرمودند که خود آمریکا توانایی حمله به ایران را نحواهد داشت و این فرمایش حضرت آقا مربوط به آمریکا استکبار جهانی است تا چه رسد به کشورهای غربی یا کشورهای دسته چندم غربی مانند فرانسه.

گفت‌و‌گو از حوریه صادقی زیرک آباد

انتهای پیام/