احمد بخشایش اردستانی عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس با اشاره به دوری اصلاح‌طلبان از دولت روحانی گفت: بودجه سال جدید بودجه خوبی نبود، در آینده برای ایجاد شغل و پیشرفت کشور به لحاظ منابع مالی کمبود داریم و اصلاح‌طلبان می‌دانند که همراهی با روحانی شکست آن‌ها در دوره بعدی ریاست جمهوری را به همراه دارد.

وی ادامه داد: مرزهای خود با رئیس‌جمهور کنونی را دارند مشخص می‌کنند، روحانی هم نگاهی به فضای بعد از انتخابات دارد و نمی‌خواهد به سرنوشت روسای جمهور قبلی دچار شود، در حال چرخیدن به سمت مواضع اصولگرایان است.

اردستانی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان به دنبال کسب آرایی مردم هستند گفت: اصلاح‌طلبان علاقه دارند خط خود را از رئیس‌جمهور مبرا کنند و برای انتخابات1400بگویند که مردم اگر کار دست ما بود معیشت و زندگی شما را به راحتی اداره می‌کردیم و بهترین زندگی را داشتید، قصد آن‌ها جدایی نیست تنها به دنبال این هستند که به روحانی برای اجرای سیاست‌های خود فشار بیاورند زیرا دوست دارند در کشور سیاست آن‌ها تنها اجرا شود.

وی افزود: به دنبال این هستند که بخشی از مقامات کشور اصلاح‌طلب شوند و اینکه در انتخابات آینده بگویند روحانی اصولگرا بود و بر ما تحمیل شد و ما کاندیدای خاص خود را داریم و می‌توانیم کشور را از شرایط بحرانی نجات دهیم.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی در خصوص شایعات مطرح‌شده درباره رفتن جهانگیری به شهرداری تهران گفت: این حرف‌ها شایعه‌ای بیش نیست، اصلاح‌طلبان دوست دارند کاندیدای بعدی آن‌ها جهانگیری باشد، زمانی که روحانی پیروز شد قرار بود تعدادی از پست های کابینه را وی چیدمان کند ولی واعظی رئیس دفتر روحانی اجازه این کار را به جهانگیری نداد.

وی بیان کرد: تیم روحانی گروهی نیست بلکه باندی است و باند هم یعنی اینکه تنها به دنبال قدرت هستند درحالی‌که اصلاح‌طلبان گروهی هستند و به برخی چیزها اعتقاددارند و مواضعی دارند ولی باند تنها به قدرت نگاه می‌کند و به چیزی اعتقاد ندارد و متناسب با اوضاع تصمیم‌گیری می‌کنند.

اردستانی گفت: جهانگیری در مرحله‌ای از دولت ناراحت بود و به دنبال این بود که به شورای شهر که همگی اصلاح‌طلب هستند برود و آنجا را سکوی پرتابی برای خود برای دوره بعد ریاست جمهوری می‌دانست که روحانی به وی گفت فعلاً در بدنه دولت به تو نیاز داریم و اجازه رفتن  را به وی نداد.

انتهای پیام/