به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان ظهر امروز در افتتاحیه دپارتمان فوق تخصص قلب بیمارستان خیریه امام زمان (ع)که در سالن اجتماعات این بیمارستان برگزار شد، اظهار داشت: مسئله سلامت از مسائل مهم است و انسان در طول حیات خود بدون بهره‌گیری از سلامت نمی‌تواند از سایر نعمات خداوند بهره‌مند شود.

وی افزود: دولت یازدهم و دوازدهم مسئه سلامت را جزو اولویت‌های خود قرار داده که نتیجه آن، اجرای طرح‌های سلامت است و در خراسان رضوی نیز در حوزه سلامت خدمات ارزنده‌ای انجام شده، به عنوان مثال، در طول 4 سال اخیر،  تعداد تخت‌های بیمارستان‌های کشور 30 درصد افزایش پیدا کرده است.

 استاندار خراسان رضوی بیان کرد: توسعه این خدمات بدون مساعدت خیرین به نتیجه نمی‌رسید، به طوری که خیرین در حوزه سلامت بیشترین سرمایه‌گذاری و هزینه را انجام می‌دهند، در این راستا، از مجموع تخت‌های بیمارستان‌های این استان، 11 درصد توسط خیرین خریداری شده است.

وی افتتاح بخش فوق تخصص قلب این بیمارستان را از آن جهت سبب ارائه خدمات پزشکی در منطقه کم‌برخوردار می‌شود، اقدامی ارزشمند دانست و اضافه کرد:  دپارتمان قلب بیمارستان امام زمان (ع) دارای سه بخش آنژیوگرافی، جراحی قلب باز و آی سیو قلب باز با 15 تخت است.

رشیدیان تصریح کرد: مجموعه خوبی بین بخش دولتی، خیرین و بخش خصوصی وجود دارد، اما با این حال باید در حوزه درمان و بهداشت همت بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/