به گزارش صبح توس؛ قاسم علی اکبر زاده رئیس شورای شهر بجستان بعد ظهر امروز و مراسم رونمایی از طرح شتاب"شکوفایی، تولید، اشتغال، بجستان"  بجستان که در هنرستان پیامبر اعظم(ص) ، به جایگاه و ارزش تحقیق پرداخت و از ضعف پژوهش در ایران گفت و اظهار کرد: متاسفانه در کشور ما کمتر به امر پژوهش پرداختند و در این راستا نیاز به فرهنگ سازی است که در این مسیرآموزش و پرورش وظیفه خطیری دارد که باید با حضور و فعالیت به دنبال تربیت جامعه نو اندیش و اندیش ورز باشد.

 

علی اکبرزاده ضمن انتقاد از عملکرد برخی ادارات در اجرایی کردن طرح های  مطالعاتی خود اذعان کرد:  برخی ادارات شهرستان فقط برای یک طرح تا حد مطالعات هزینه میکنند و پیش میروند،  بعد از آماده شدن این طرح ها در ادارات خاک میخورد و به صحنه اجرا نمیرسد و این یک ضعف به حساب می آید و باید طرح ها تا مرحله اجرا پیش برد.

 

 وی به انواع تفکرات پرداخت و تصریح کرد:  تفکرات به سه قسم است که برخی از مردم تفکر انتقادی دارند  که همیشه به دنبال سند و مدرک هست و تعدادی تفکر همگرا دارند که اینها بیشتر به دنبال کپی برداری از طرح های دیگران است و اما این تفکر خلاق است که به دنبال ایده های جدید است و میتواند در این مسیر موفق عمل و زمینه ای باری توسعه فراهم کند.

 

رئیس شورای شهر بجستان در ادامه به تبیین طرح شتاب پرداخت و از کم وکیف این طرح گفت و اذعان کرد: مجمع بجستانی های مقیم سراسر کشور و خود شهرستان که در محرم امسال در بجستان تشکیل شد، بعد از بررسی ها و هم اندیشی های بین نخبگان و صاحب نظران  به این نتیجه رسیدیم که یک مدیریت توانمند سازی برای شهرستان ایجاد کنید این مجمع در 20 کمیسیون های تخصصی فعالیت میکنند که روسای این 20 کمیسیون معرفی و انتخاب اعضا با نظر رئیس هر کمیسون است.

 

وی ادامه داد: در روند این تحقیقات و بررسی ها برای پیشرفت و اعتلای بجستان به این رسیدیم تا به دنبال ایجاد شرایط  مناسب برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در بجستان باشیم در همین راستا  از  طرح شتاب برای جمع آوری ایده های اجرایی در راستای ایجاد رونق اقتصادی در بجستان و با دبیر شهرداری بجستان  رونمایی کردیم تا با خرد جمعی مسیر اعتلای بجستان را سپری کنیم و بجستان را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

 

علی اکبر زاده خاطر نشان کرد:  این طرح زمینه را برای منتقدین که هر روز در فضاهای مجازی به نقادی میپردازند فراهم کرد گه ایده های خود را مطرح کنند و پنج طرح منتخب آن نیز با گرفتن تسهیلات و حمایت  اجرایی خواهد شد.

 

حسین ابراهیمی فرماندار بجستان در ابتدای بیانات خود با بیان خبری  خوش برای برگزیدگان طرح شتاب آغاز کرد و گفت: مدیر کل بانکی دولتی  که دقایقی پیش در فرماندار نشستی داشتیم  اعلام آمادگی کرد تا به  5 طرح منتخب شتاب و به ازای هر کدام تا 50 میلیارد ریال تسهیلات تخصیص دهد.

 

فرماندار بجستان در ادامه به نقش و جایگاه پژوهش در کشور پرداخت و اذعان کرد: آینده و توسعه کشور ما در گرو پژوهش و برنامه ریزی است، و پژوهش مبنای اساس کار توسعه است. و در عرصه پژوهش ما در نیروی های مسلح از بعد از انقلاب موفق عمل کردیم و امروز به جایی رسیدم که در بین کشور های جهان حرف برای گفتن داریم.

 

وی خاطرنشان کرد: امروز باید با پژوهش و آینده نگری  و توام با برنامه ریزی حرکت کرد تا بتوان اهداف را که همان اعتلای شهرستان و کشور است محقق کرد. در پیرامون بجستان بیش از  100 مطالعه انجام شده به مرحله اجرا نرسیده است و باید به این مطالعات پرداخت و اجرایی کرد.

 

انتهای پیام/