به گزارش خبرنگار صبح توس؛ حدود ۳ سال از واگذاری واحدهای مسکن مهر جغتای به متقاضیان می‌گذرد و به‌غیراز آسفالت معابر اولین بخش آن موسوم به زون B در بقیه قسمت‌ها شامل بخش‌هایی از زون A باوجود اسکان متقاضیان، کمترین خدماتی ارائه نشده است.

قسمتی از پول‌های در تعهد ساکنان این واحدها، شامل هزینه‌هایی که باید با استفاده از آن، خدمات شهری نظیر آسفالت، ساخت پیاده‌رو، فضای سبز و پارک و شهربازی ساخته شود اما این موضوع به فراموشی سپرده‌شده است.

نخاله‌های ساختمانی بجا مانده از زمان ساخت‌وساز در جای جای محوطه مسکن مهر جغتای به چشم می‌خورد و بنیاد مسکن جغتای حتی زحمت تخلیه این نخاله‌ها را هم به خودش نداده است.

 

در همین رابطه جغتایی یکی از ساکنان مسکن مهر به خبرنگار ما گفت: وضعیت معابر مسکن مهر جغتای از حاشیه کلان‌شهرها هم بدتر است و مسئولان شهری ساکنان این بخش از شهر را فراموش کرده‌اند.

این شهروند جغتایی افزود: دقیقاً بعد از تحویل واحدهای ساخته‌شده در مسکن مهر جغتای، این قسمت از شهر را به امان خدا رها کرده‌اند و هیچ خدماتی از طرف شهرداری یا بنیاد مسکن ارائه نشده است.

 

بنیاد مسکن بدقولی می‌کند

ابوطالب جغتایی عضو شورای شهر جغتای که حل مشکلات مسکن مهر را به‌عنوان یکی از شعارهای اصلی انتخاباتی خود مطرح کرده بود در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: مشکلات مسکن مهر یکی از اولویت‌های شورای جدید شهر جغتای است و بر همین اساس طی جلساتی این موضوع را با شهردار مطرح کرده ایم اما با توجه به اینکه بر اساس ضوابط موجود، واحدهای مسکن مهر پس از تکمیل به شهرداری واگذار می‌شود بنابراین قبل از تکمیل و واگذاری از طرف بنیاد مسکن، اجازه دخل و تصرف در آن را نداریم.

جغتایی افزود: باوجوداینکه شهرداری اجازه ورود به مسکن مهر را در شرایط کنونی ندارد، اما طبق توافق صورت گرفته با بنیاد مسکن، مقررشده است تا طی قراردادی رفع برخی مشکلات این بخش از شهر نظیر بهسازی معابر به شهرداری واگذار شود، اما هنوز از طرف بنیاد مسکنی‌ها خبری برای انعقاد این قرارداد دریافت نکرده‌ایم.

انتهای پیام/