حسین مقصودی در گفت و گو باصبح توس؛ بابیان اینکه قصد و نیت آمریکا و هم‌پیمانانش از ابتدا در بازی برجام ایجاد برجام‌های بعدی علیه ایران بوده است ادامه داد: پارلمان اروپا با این اقدامات خود سعی در زمینه‌سازی برای آغاز مذاکرات دیگر و گرفتن امتیازات بیشتر در خصوص برنامه موشکی دارد.

 

وی با اشاره به اینکه برنامه موشکی ایران قابل‌مذاکره نبوده و به‌هیچ‌عنوان تعطیلی بردار نیست ادامه داد: در حال حاضر قدرت دیپلماسی ما وابسته به قدرت نظامی ما است و هرچه این قدرت افزایش پیدا کند قدرت چانه‌زنی ما نیز در منطقه و جهان بیشتر خواهد شد.

 

مقصودی در ادامه با بیان اینکه بیانات رهبر انقلاب در خصوص برنامه موشکی سرلوحه و سرمشق ما قرار خواهد داشت تأکید کرد: مقام معظم رهبری بارها این جمله را فرموده‌اند که برنامه موشکی ایران به‌هیچ‌عنوان قابل‌مذاکره نبوده و ما نیز نباید اجازه دخالت به هیچ کشوری را در این خصوص بدهیم.

 

نماینده مردم سبزوار با اشاره به اینکه در حال حاضر بی‌اعتمادی در بین کشورهای جهان نسبت به آمریکا ایجادشده است تصریح کرد: در حال حاضر آمریکا با به رسمیت شناختن قدس به‌عنوان رژیم جعلی اسرائیل مورد هجوم دیپلماسی بسیاری از کشورها ازجمله کشورهای اروپایی قرار گرفت و این موضوع نشان می‌دهد که آمریکا دیگر ابرقدرت و یکه تاز جهان نیست.

 

وی با اشاره به اینکه عکس‌العمل ما در خصوص رفتارهای پارلمان اروپا باید محکم قاطع و اثرگذار باشد تأکید کرد: ادامه دادن مسیر موشکی باید با قدرت تر از گذشته دردستور کار ما قرار گیرد.

 

انتهای پیام/