حجت‌الاسلام علي اصغر عليپور، رئيس اداره تبلیغات اسلامی تایباد در گفتگو با صبح توس، گفت: از ابتداي سال جاري تاكنون تعداد 65 گواهینامه قبول شدگان دوره هاي آموزش روخواني و روانخواني قرآن کریم با همكاري موسسه قرآني، خانه هاي قرآني روستايي و مراكز مردمي و اداره تبليغات اسلامي تايباد صادر و به قبول شدگان اهدا شده است.


وی هدف از برگزاري اين دوره هاي آموزشي و كلاسها را ايجاد علاقه، توانايي و مهارت در خواندن صحيح و فصيح قرآن كريم با رعايت لهجه و مخارج حروف زبان عربي و مؤانست با آن، قرائت صحيح حمد و سوره و اذكار نماز از نظر اعراب و تلفظ حروف و زمينه ‌سازي جهت نهادینه شدن فرهنگ قرآنی در جامعه اسلامی عنوان كرد.


حجت‌الاسلام عليپور افزود: اين دوره هاي آموزشي در طول سال در جهت ارتقاء قرائت صحيح قرآن كريم، زمينه‌سازي جهت فراگیری آموزه‌های قرآن در بين اقشار مختلف مردم به ويژه نوجوانان و جوانان با همكاري موسسه و خانه هاي قرآن روستايي و پس از تبلیغات، ثبت نام، سطح بندی و کلاسبندی مخاطبان به تفکیک جنسیت ، سطح تحصیلات و محدوده سنی کلاسهای آموزشی در 23 جلسه برگزار شد.


وی تصريح كرد: طرح آموزش قرائت قرآن کریم با شركت قرآن آموزان در مساجد، پايگاههاي قرآني و خانه هاي قرآن شهر و روستاهاي تايباد و باخرز در دوبخش روخواني، روانخواني و صحت قرائت نماز برگزار شد.

انتهای پیام/