به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام علی اصغر امینی امام جمعه بردسکن در خطبه های این هفته نماز جمعه بردسکن  با اشاره به فرارسیدن 27 آذرماه سالروز شهادت آیت الله مفتح و نامگذاری این روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت  حوزه  ودانشگاه زمینه پیشرفت علمی، تعالی و استقلال کشور را فراهم می کند.

 

حجت الاسلام  امینی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر وحدت بین حوزه ها و دانشگاهها و به عبارتی وحدت در هدف افزود: درحالی که کشور ما مورد هجمه‌ عظیم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان قرار دارد، وحدت بین حوزه و دانشگاه می‌تواند زمینه پیشرفت علمی و اسلامی، تعالی و استقلال کشور را فراهم کند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف شورای عالی انقلاب فرهنگی اسلامی کردن دانشگاه‌ بود گفت: امروز باید اندیشه های اسلامی در محیط‌ های دانشگاهی حاکم شود و برای تحقق این مسئله ، استادان حوزه، دانشگاه و دانشجویان باید تلاش کنند.

 

وی با تقدیر از زحمات و خدمات مجموعه دانشگاه های شهرستان گفت: حقیقتا  فضای دانشگاهی شهرستان در حوزه های مختلف بسیار مطلوب است و حوزه های علمیه و دانشگاهها به عنوان دو پایگاه دینی و علمی در طول سال برنامه های مشترکی را در سطح شهرستان برگزار می کنند.

 

امام جمعه بردسکن وحدت بین حوزه و دانشگاه را به عنوان راهبردی اساسی برای پیشرفت و اسلامی شدن کشور دانست و ادامه داد: این نوع از وحدت برای رسیدن به پیشرفت از جایگاه خاصی برخوردار است.

 

وی عنوان کرد: با پی گیری مسئولان دانشگاه  آزاد اسلامی واحد بردسکن  یک شهید گمنام در ایام شهادت حضرت زهرا (س) در محیط دانشگاه تشییع و تدفین می شود که جای تقدیر از مسئولان این واحد دانشگاهی است.

 

امام جمعه بردسکن عنوان کرد: استقلال فرهنگی بایددرراس مجموعه حوزه های علمیه و دانشگاهها باشد که خوشبختانه در بردسکن این مهم جاری و ساری است.وی اظهارداشت: عده ایی با مطرح کردن مباحثی به دنبال ایجاد تفرقه بین این دو پایگاه علمی و دینی  هستند که برماست وحدت حوزه و دانشگاه را مستحکم تر و تقویت تر کنیم.

 

وی همچنین گفت: به مناسبت 27 آذرماه سالروز شهادت آیت الله مفتح و  روز وحدت حوزه و دانشگاه اولین یادواره 13 شهید حوزه و دانشگاه  روز دوشنبه بعداز نماز مغرب و عشاه در محل مسجد و حسینیه جوادالائمه  شهرستان برگزار می شود که امید است قشرهای مختلف مردم دراین مراسم معنوی شرکت چشمگیری داشته باشند.

 

وی با اشاره به اهمیت موضوع پژوهش در نهادهای علمی کشور، ادامه داد: موضوع پژوهش یکی از مهمترین رکن های پیشرفت ملت ایران است و دانش آموزان و دانشجویان باید با انجام پژوهش در حوزه های مورد نیاز کشور میزان تولید علم را در دانشگاه ها و نهادهای علمی بیش از پیش گسترش دهند.

 

وی گفت: به برکت انقلاب اسلامی ملت ایران درحوزه علم و فناوری پیشرفت های خوبی داشته اند و از وابستگی عبور کردند اما در برخی از شاخه های علمی هنوز با مرزهای دانش فاصله داریم که برای رسیدن به سطح مطلوب پژوهشگران داخلی باید با روحیه جهادی تلاش های علمی خود را افزایش دهند.

 

امام جمعه بردسکن به هفته قرآن اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با فعالیت های قرآنی که در حوزه آموزش و پرورش صورت گرفته است آمار دانش آموزان حافظ،قاری و درحوزه مفاهیم افزایش پیدا کرده است جای تقدیر از مربیان و خانواده ها که مشوق  فرزندان خود در این رشته هستند دارد.

 

وی به هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای  اشاره کرد و ضمن تقدیر از زحمات و خدمات راهداران گفت: با توجه به شروع فصل زمستان  این عزیزان به عنوان فرشتگان نجات تلاش می کنندکه رانندگان در طول مسیر بدون هیچ دغدغه ای به راه خود ادامه دهند و یا در مواقع بحرانی جاه ماندگان در راه را امداد رسانی کنند.

 

وی به سفر  وزیر امورخارجه انگلیس به ایران اشاره کرد و گفت: دولتمردان بدانند که رفتار آنها توسط مردم رصد می شود و نباید عده ایی ازمسئولان شیفته دست دادن با وزیر امورخارجه انگلیس باشند چرا که هدف اصلی او از سفرش به کشور  آزاد کردن دو جاسوس انگلیسی بود.

 

وی از مواضع بسیار خوب و قاطع رئیس مجلس شورای اسلامی در برابر سخنان وزیر امورخارجه انگلیس تقدیر کرد و گفت:  انگلیس تاکنون  به هیچ یک از تعهدات خود در مقابل ایران عمل نکرده است ودر طول تاریخ دوره قاجاریه ، پهلوی و اسلام 40 مورد خیانت علیه ایران  در پرونده خود  دارد.

 

 

حجت الاسلام امینی تاکید کرد: سیاستمداران کشور ما ، مصلحت کشور را بادرایت و حفظ شان و جایگاه ملت حفظ کنند.

 

وی بحث نفوذ مقام معظم رهبری را مورد تاکید قرار داد و گفت: ملت ایران با فریاد و صدای رسا و با مشت های کوبنده در مقابل دشمنان یک لحظه از مواضع رهبری عقب نشینی نخواهند کردودر مقابل دشمنان خارجی ومنافقین همچنان استوار ایستادگی و مقاومت خواهند کرد.