به گزارش صبح توس؛ اسماعیل شاه بیکی معاون سازمان و مدیرعامل هلال‌احمر نیشابور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار عطارنیوز در خصوص میزان کمک‌های این جمعیت به مردم زلزله‌زده کرمانشاه گفت: تعداد دو دستگاه خودرو عملیاتی و ۱۸ نیرو به مدت ۱۴ روز در منطقه حضور داشتند، همچنین یک هزار و80 نفر روز معادل 8هزار و640 نفر ساعت از تاریخ 21آبان لغایت 17آذرماه از پرسنل، داوطلبان، جوانان، نجات گران جمعیت هلال‌احمر نیشابور در جمع‌آوری، تفکیک و بسته‌بندی و ارسال اقلام اهدایی فعالیت داشته‌اند.


وی در خصوص میزان کمک‌های غیر نقدی ارسال‌شده بیان کرد: کمک‌های غیر نقدی با ارزش ریالی ۸۵۰ میلیون تومان طی ۲ مرحله توسط ۱۴ دستگاه تریلی به مناطق زلزله‌زده غرب کشور ارسال که این اقلام شامل:هیتر برقی، پتو، والور، مواد غذایی، کانکس، لوازم بهداشتی، البسه و پوشاک، پلاستیک روکش چادر، شیر خشک و... است، که با همکاری مردم نوع‌دوست نیشابور و مشارکت کارخانه‌ها و شرکت‌ها به‌ویژه مجتمع فولاد خراسان جمع‌آوری و ارسال گردید.


رئیس جمعیت هلال‌احمر نیشابور گفت: این کمک‌ها توسط نمایندگان اعزامی این جمعیت مستقیماً به شهر سرپل ذهاب ارسال‌شده است که با کمک تیم‌های عملیاتی جمعیت هلال‌احمر خراسان رضوی مستقر در سر پل ذهاب تحویل آسیب دیدگان گردید.


وی در خصوص میزان آمادگی این سازمان برای مقابله با حوادث غیرمترقبه بیان کرد: خوشبختانه توان لجستیکی شعبه از سال قبل تاکنون صد درصد افزایش‌یافته است، موجودی انبار امدادی شامل ۲۲ قلم کالای امدادی به نسبت قابل‌توجهی تکمیل‌شده است و همچنین در چهار بخش سرولایت، میان جلگه، مرکزی و زبر خان خانه هلال با بهره‌گیری از توان نیروهای محلی راه‌اندازی شده است.

شاه بیکی گفت: انبارهای دپوی اقلام امدادی باهدف دسترسی به‌موقع در حوادث در بخشداری‌های مناطق ایجادشده است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های مهم که در دستور کار قرار داشته و تحقق آن از سوی فرماندار و نمایندگان مردم نیشابور در حال پیگیری است ایجاد اردوگاه و مجتمع اضطراری است که در نگه داشت اقلام و پشتیبانی در حوادث بسیار مؤثر خواهد بود و به‌واسطه وسعت و تراکم بالای روستایی نیاز بسیار جدی شهرستان است.


شاه بیکی گفت: از موارد مهم در دست اقدام تشکیل کارگروه‌های چهارگانه در بخش‌های شهرستان با حضور و مشارکت جمعیت هلال‌احمر شعب هم‌جوار است که آسیب‌شناسی نقاط خطر و توانمندسازی مقابله با حوادث از اهداف مهم آن است.


انتهای پیام/