به گزارش صبح توس؛ علی طاهریان در نشست خبری که امروز با حضور معاونین آموزش و پرورش کاشمر با اصحاب رسانه داشت در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی  مهمترین دغدغه‌ی ما است که جهت آگاهی‌افزایی دانش‌آموزان کلاس‌های آشنایی با آسیب‌های فضای مجازی و پیشگیری از سرقت عنف و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی با همکاری نیروی انتظامی و مشاوران برگزار شده و این برنامه‌ها تداوم دارد.

 

رئیس آموزش و پرورش کاشمر با اشاره به تعامل و همکاری بسیار خوب نیروی انتظامی با آموزش و پرورش شهرستان گفت: در بحث آموزش خانواده و دانش‌آموزان در رابطه با پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی از کارشناسان نیروی انتظامی استفاده کردیم و مشاورین هم به این سمت و سو توجه داشتند.

 

وی در تبیین طرح قاضی مدرسه بیان داشت: طرحی کشوری است که با همکاری دادگستری استان در متوسطه دوره اول کلیه مدارس اجرا می‌شود و در این طرح دانش‌آموزان از نظر حقوقی با همکاری قاضی‌ و دادستان شهرستان طی نشست‌هایی که برگزار می‌شود با حقوق خودشان آشنا شوند و تا کنون استقبال بسیار خوبی از این طرح شده است.

 

طاهریان بیان داشت: نخستین اولویت آموزش و پرورش در برنامه‌های آموزش و پرورش اهتمام ویژه به قرآن، عترت و نماز است که با توجه به وجود امام مهربانی‌ها در خراسان رضوی شایسته است که در این حوزه پیش قدم باشیم و فعالیت‌های مشاوره‌ایی هم در قالب کارگاههای مختلف و همیار مشاور در مدارس ابتدایی و دوره متوسطه برگزار می‌شود.

 

وی در پاسخ به یکی از خبرنگاران در رابطه با جایگاه آموزش ابتدایی شهرستان با توجه به شاخصه‌های استان گفت: کاشمر یکی از شهرستانهای پیشرو و پیشگام در استان خراسان رضوی است و خوشبختانه معاونت آموزش ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان یکی از نظریه‌پردازان و طراحان این حوزه در سطح استان است.

 

رئیس آموزش و پرورش کاشمر ابراز کرد: مهمترین شاخص برای جایگاه آموزش و پرورش برای هر دوره‌ایی میزان ارتقاء یا میزان نرخ رشد دانش‌آموزان به پایه بالاتر است که در مجموع شش پایه ابتدای، 89 صدم درصد نسبت به سال گذشته رشد داشتیم و به عبارتی در بین حدود 15 هزار و 53 دانش‌آموز در دوره ابتدایی از تکرار پایه تعداد 129 دانش‌آموز جلوگیری شد و خوشبختانه ارتقاء پیدا کردند.

 

وی گفت: تکرار پایه زمینه ناامیدی را در خانواده‌ها ایجاد می‌کند و چه بسا دانش‌آموز از گردونه آموزش و پرورش خارج و منجر به ترک تحصیل شود که آسیب‌شناسایی لازم انجام شد و دانش‌آموزانی که نیاز به آموزش داشتند شناسایی کردیم و حتی در داخل خانه‌ها کلاس برگزار شد.

 

طاهریان با اشاره به جشنواره جابر بن حیان و پژوهش‌مداری بیان داشت: به گفته معاونت آموزش ابتدایی استان، آموزش و پرورش کاشمر در کشور بی‌نظیر اعلام شده است و 89/98 درصد در حوزه جذب دانش‌آموزان و نرخ پوشش تحصیلی موفقیت کسب کردیم.

انتهای پیام/