به گزارش صبح توس؛ علیرضا رشیدیان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر 300هزار نفر در استان خراسان رضوی بیکار هستند اظهار داشت: بر اساس اعلام مرکز آمار نرخ بیکاری استان از 14.2به 10و یک‌دهم کاهش پیداکرده است.

 

وی با بیان اینکه برای سال جاری هدف‌گذاری در بخش اشتغال استان ایجاد 16.هزار شغل است تأکید کرد: توجه به حوزه‌های مختلف برای اشتغال باعث شده تا در حوزه صنعت 10500میلیارد تومان در حوزه گردشگری 5800 میلیارد تومان در حوزه کشاورزی هزار میلیارد تومان و در حوزه تکنولوژی و اطلاعات 320میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شود.

 

رشیدیان در ادامه با اشاره به اینکه ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت برای تولیدکنندگان و صنعت‌کاران یکی از مهم‌ترین راه‌های ایجاد شغل و رشد اقتصادی است تصریح کرد: تسهیلات ارزان‌قیمت مشخص به مبلغ 240میلیارد ریال کمک‌های فنی و اعتباری تسهیلات یارانه‌ای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش برای بخش تولید در نظر گرفته‌شده است. 

 

 

استاندار خراسان رضوی با مهم برشمردن توسعه در مناطق روستایی به‌عنوان مناطق مولد تأکید کرد:  در سال جاری  500 میلیارد ریال اعتبار در راستای توسعه متوازن به مناطق محروم و روستایی اختصاص‌یافته است.

 

وی ادامه داد:  این تسهیلات توسط بنیاد مستضعفان، بانک سینا و معاونت روستایی ریاست جمهوری با کارمزد 6 درصد به طرح‌های عمرانی و تولیدی روستاها پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/