محمد رضایی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ گفت: طرح امدادرسانی زمستانه در جاده‌ها هرساله با توجه به یخبندان جاده‌ها، برف، کولاک و هوای مه‌آلود اجرایی می‌شود.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس افزود: این طرح از ۲۰ آذرماه ۹۶ در سطح جاده‌های شهری و بین‌شهری سرخس آغاز شده و تا فروردین‌ماه ۹۷ ادامه دارد.

 

وی با اشاره به اهداف طرح امداد و نجات زمستانه خاطرنشان کرد: کاهش زمان حضور در صحنه حوادث، افزایش سرعت امدادرسانی در سوانح مختلف ترافیکی و غیر ترافیکی و کاهش آسیب‌های جانی ناشی از حوادث ترافیکی در محورهای برون‌شهری ازجمله اهداف اجرای این طرح است.

 

رضایی تصریح کرد: ارتقاء نشاط و سلامت مردم در حین سفر، افزایش توانمندی مسافران زمستانی در مواجهه با سوانح مختلف از طریق توصیه‌های ایمنی و آموزش‌های چندرسانه‌ای، از دیگر اهداف اصلی طرح زمستانه ۹۶ است.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس اظهار داشت: خدمات امداد و نجات در زمستان ۹۶، شامل اعزام گروه‌های عملیاتی به‌منظور ارائه خدمات امداد و نجات به آسیب دیدگان حوادث ترافیکی و جاده‌های برون‌شهری شامل رهاسازی و نجات مصدومان محبوس در خودروهای آسیب‌دیده و ارائه کمک‌های اولیه سرپایی است.

 

وی عنوان کرد: در اجرای این طرح یک پایگاه ثابت امداد و نجات بین‌شهری در جاده سرخس به مشهد فعالیت دارد که در قالب طرح امدادرسانی زمستانی به این طرح کشیک ۲۴ ساعته مرکز اداری اضافه می‌شود.

 

رضایی ادامه داد: همچنین در قالب این طرح در هر نوبت پایگاه جاده‌ای ۵ نیروی امدادی مستقر هستند که در پایگاه جاده‌ای جمعیت هلال‌احمر شهرستان فعالیت دارند.

 

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس تصریح کرد: برای اسکان اضطراری و تغذیه مسافران حادثه‌دیده در پایگاه ثابت هلال‌احمر شهرستان، امکانات برای اسکان ۵ خانواده پیش‌بینی‌شده و همچنین بالگرد هلال‌احمر در مرکز خراسان رضوی آماده ارائه خدمات به مسافران گرفتار و حادثه‌دیده است.

 

وی در توصیه‌ای به رانندگان خاطرنشان کرد: رانندگان در فصل زمستان تا حد امکان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و در صورت سفرهای ضروری، مجهز به لوازم ایمنی و حفاظتی مانند زنجیر چرخ، لباس گرم، سوخت کافی و مواد غذایی باشند.

 

رضایی در پایان بیان کرد: به‌منظور تسهیل در ارائه خدمات امداد و در زمان بروز حوادث، شماره تلفن ۱۱۲ آماده پاسخگویی به هم‌وطنان عزیز است.

انتهای پیام/