به گزارش صبح توس؛ دقایقی پیش مراسم وداع با پیکر 6 کوهنورد فقید مشهدی در ورزشگاه تختی مشهد شروع شد که در این مراسم جمع کثیری از مسئولان لشکری، کشوری و علاقه مندان به ورزش و جامعه ورزشی وداعی فاخری از این ستاره ها و افتخارات ورزشی خرسان رضوی کردند.

پس از این مراسم پیکر این کوهنوردان به سمت حرم مطهر رضوی حرکت و پس از تشیع به بهشت رضا و شهرستان های طرقبه و شاندیز منتقل می شود.

پیکر اکرم حقانی صبح امروز در اسفراین، زادگاهش با استقبال پر شکوه مردم این شهر تشیع و به خاک سپرده شد.

لازم به ذکر است که تیم کوهنوردی ۱۴ نفره از مشهد به همراه یک کوهنورد از الیگودرز ۴ روز قبل برای صعود به قلعه اشترانکوه لرستان عازم منطقه شدند که در مسیر صعود به قلعه براثر ریزش بهمن دچار حادثه شدند که تاکنون جسد ۸ کوهنورد مفقودی پیداشده و  یک کوهنورد دیگر به نام علی حسینی مفقود است که همچنان جستجو برای پیدا کردن وی در محل حادثه ادامه دارد.

 

پیام تسلیت رئیس جمهور

رئیس جمهور نیز در صفحه اینستاگرام خود درگذشت کوهنوردان اشترانکوه لرستان را تسلیت گفت.

 

پیام تسلیت وزیر ورزش و جوانان

 وزیر ورزش و جوانان در پیامی جان باختن ۹ کوهنورد حادثه سقوط بهمن ارتفاعات اشترانکوه لرستان را به خانواده‌های این عزیزان و جامعه ورزش کشور تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: جان باختن کوهنوردان عزیزمان در حادثه دلخراش سقوط بهمن ارتفاعات اشترانکوه موجب تاثر شدید جامعه ورزش کشور شد.

در پیام وزیر ورزش مطرح شده است اینجانب ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با بازماندگان، خانواده بزرگ کوهنوردی و جامعه ورزش و جوانان ایران، برای آن عزیزان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر وبردباری از خداوند سبحان مسئلت می نمایم.

تیم کوهنوردی ۱۴ نفره از مشهد به همراه یک کوهنورد از الیگودرز ۴ روز قبل برای صعود به قلعه اشترانکوه لرستان عازم منطقه شدند که در مسیر صعود به قلعه براثر ریزش بهمن دچار حادثه شدند که تاکنون جسد ۸ کوهنورد مفقودی پیداشده و  یک کوهنورد دیگر به نام علی حسینی مفقود است.

انتهای پیام/