ابوالقاسم خسروی در گفت و گو با خبرنگارصبح توس؛  اظهار کرد: نتیجه حدود یک سال تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان سرانجام در ایستگاه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس منتظر شفاف‌سازی است تا مطالبه به‌حق قشر فرهنگی این مملکت که به‌واسطه اختلاس نصیب عده‌ای رانت‌خوار شده به بیت‌المال شد.

 

وی تصریح کرد: سرانجام نتیجه در ایستگاه کمیسیون آموزش و تحقیقات منتظر شفاف‌سازی قرار دارد و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مرحله رسیدگی و در برابر وجدان بیدار فرهنگیان امتحان می‌شوند.

 

نماینده سابق مردم تربت‌حیدریه خاطرنشان کرد: در این آزمون سخت چون عوامل تخلفات صندوق از هم‌حزبی‌های اصلاح‌طلبان و بعضاً اعضای فتنه ۸۸ هستند بنابراین فراکسیون امید به‌ویژه ریاست فراکسیون امید که به خاطر عضویت در کمیسیون آموزش و تحقیقات در جریان جزئیات تخلفات است امتحان سخت‌تری در پیش دارد و مردم منتظرند ببینند آیا نتایج تحقیق و تفحص یک‌ساله با تصویب کمیسیون آموزش و تحقیقات در صحن علنی قرائت خواهد شد یا فدای مصلحت سنجی می‌شود.

 

خسروی بیان داشت: سرمایه فرهنگیان کشور نباید در پیچ‌وخم‌های مصلحت سنجی یا فشار لابی‌های زر و زور و تزویر معطل بماند زیرا در چنین روزهای سخت لابی‌های خطرناک که نتیجه سوء مدیریت آن‌ها باعث این رسوایی بزرگ‌شده بیکار نمی‌نشینند و تا بتوانند سد راه عدالت و قاطعیت می‌شوند.

 

خسروی افزود: برخی از مسئولان در صندوق ذخیره فرهنگیان از دست‌اندرکاران فتنه 88 بوده و همچنین برخی از آن‌ها در بنیاد باران مسئولیت‌هایی داشتند که درنهایت پیگیری اهداف حزبی در این صندوق منجر به اختلاس چند هزارمیلیاردی در این صندوق شد.

 

عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس شورای اسلامی عصاره فضائل ملت است و قطعاً برای احقاق حقوق فرهنگیان باصلابت و شجاعت و قاطعیت اعمال نظارت و قانون خواهد کرد.

انتهای پیام/