مرتضی غرقی در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا در مورد معرفی قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم جعلی صهیونیستی، اظهار کرد: اسرائیل از خود هیچ موجودیت و وجودی ندارد و هیچ کشوری به نام اسرائیل در جهان ثبت شده نیست که بخواهد پایتختی به نام اسرائیل هم وجود داشته باشد.

 

وی افزود: قدس شریف نه تنها متعلق به مردم مظلوم فلسطین، بلکه متعلق به تمام مسلمانان جهان است و این اقدام تحریک آمیز آمریکا به ضرر او و همدستانش در منطقه تمام می شود.

 

خبرنگار سابق ایران در نیویورک با اشاره به شکست وقیحانه داعش در منطقه و بی نصیب ماندن آمریکا از جنگ داخلی، اظهار کرد: بعد از شکست داعش در منطقه شاهد اقداماتی همچون اعلام استقلال کردستان عراق و انتقال پایتخت اسرائیل به قدس شریف هستیم.

 

وی تصریح کرد: مقاومت و نیروهای انقلابی تمام معادلات دشمن را در منطقه به هم ریخته و باعث سردرگمی مستکبران و زورگویان عالم شده اند.

 

غرقی با تاکید بر اینکه معادلات آمریکا و انگلیس در منطقه بهم ریخته است، گفت: وظیفه تمام مسلمانان و سیاستمداران کشورهای اسلامی است که فریاد مظلومانه مردم فلسطین را به جهانیان برسانند و جمهوری اسلامی ایران باید سردمدار و داعیه دار حمایت از مردم فلسطین باشد.

 

وی در پایان با اشاره به نقش رسانه های اسلامی در بازتاب این تحولات در دنیا، عنوان کرد: بدون شک مهم ترین بازی گردان این اتفاقات رسانه ها هستند و فعالان رسانه ای و نخبگان فرهنگی باید از تمام توان و ظرفیت خود در نشر حقیقت بکوشند.

 

انتهای پیام/