به گزارش صبح توس؛ کیومرث سلگی ظهر امروز در مراسم بهره برداری از ۶ واحد مسکن دو معلولی در این شهرستان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان بنیاد مستضعفان، سازمان بهزیستی کشور، وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن و انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور، اظهار کرد: در این راستا انجمن خیرین به‌عنوان دبیرخانه این تفاهم‌نامه، وظیفه تأمین خانواده‌های دارای دو معلول را برعهده دارد.

 

وی بابیان اینکه امسال احداث ۱۱ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول پیش‌بینی‌شده است، افزود: طی هشت ماه اخیر، بیش از ۶ هزار واحد در کشور به بهره‌برداری رسیده است.

 

وی ادامه داد: همچنین به‌زودی 2 هزار واحد مسکونی دیگر نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

 

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور بابیان اینکه احداث 740 واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول در خراسان رضوی پیش‌بینی‌شده است، تصریح کرد: در حال حاضر، حدود ۵۰۰ واحد مسکونی در استان عملیاتی شده است که ۵۰ واحد مسکونی در مرحله بهره‌برداری قرار دارد.

 

سلگی یکی از مهم‌ترین مشکل احداث مسکن خانواده‌های دارای معلول را تأمین تسهیلات موردنیاز برای شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در شهرهای کمتر از ۱۵ هزار نفر از تسهیلات روستایی بنیاد مسکن استفاده می‌شود، ولی این مشکل در شهرهای بالای ۲۵ نفر رفع نشده است، بنابراین دولت و سیستم بانکی کشور باید نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند.

 

وی با اشاره به احداث 80 واحد مسکونی برای خانواده‌های دارای دو معلول در سبزوار، افزود: عملیات اجرایی احداث 20 واحد مسکونی در این شهرستان آغاز شده بود که امروز 6 واحد بهره‌برداری رسید.

 

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن‌ساز کشور یادآور شد: برای احداث در این شهرستان با مشکل تأمین زمین موردنیاز مواجه هستیم، بنابراین امیدوارم با حضور خیرین نیک‌اندیش تمامی خانواده‌های دارای دو معلول از مسکن بهره‌مند شوند. منبع:فارس

انتهای پیام/