به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام امرالله سبحانی نیا ظهر امروز در شورای ادرای شهرستان بجستان که در محل سالن یاقوت شهر بجستان برگزار شد اظهار کرد: بجستان اصلا موضوعیتی ندارد که ما بخواهیم اینجا بگوییم نماز بخوانید و یا به مسجد بروید این شهر ، شهر عبادات و علما است و وجود علمایی همچون آیت الله مدنی در این شهر باعث شد تا مردم در مسیر حق باقی بمانند و تلاشهای این عالم ربانی مردم را بر باورهای دینشان حفظ کرد.

 

وی ادامه داد: بحث پیشگیری از خطرات امروزه مهمترین مقوله ای است که باید به آن پرداخت زیرا آسیبها به شدت در حال پیشروی هستند و اگر پیشگیری نکنیم این سونامی ما را هم خواهد گرفت روایتی از پیامبر درکتاب تحف العقول آمده است، روزگاری خواهد آمد که آدم‌ها گرگ خواهند شد و اگر گرگ نشوی خواهند خوردت و این منظور توانمندی افراد است که باید با توجه به زمان خودمان را توانمند کنیم وگرنه در مقابل دیگران چاره ای جز بالا بردن دست و تسلیم شدن نخواهیم داشت.

 

حجت الاسلام سبحانی نیا به مشارکت مردم در ترویج فرهنگ نماز پرداخت و اذعان کرد: در همه کارها مشارکتهای مردی امروزه جواب داده  است و این امر مهم ترویج فرهنگ نماز نیز جز با مشارکت مردم میسر نخواهد بود و هر کس به اندازه توانش باید آستین بالا بزندکه البته همیشه مسئله مادی مد نظر نیست، امروز نماز قلب خانواده و جامعه است و اگرقلب از کار بیفتد تمام اعضا و جوارح از کار می افتند و اگر نماز در خانواده بمیرد هیچ اخلاقی در آن خانواده شکل نمی گیرد.

 

وی نگرانی همه خانواده ها از فضاهای مجازی را مشکلی دیگر درجامعه عنوان کرد و گفت: اگر به این مهم نپردازیم و نسبت به آن بی تفاوت باشیم خانه از پای بست ویران خواهد بود و همه افراد چه دانش آموز، طلبه، معلم و روحانی که در این زمینه میتوانند اظهار نظر کرده و مطلبی مفید داشته باشند باید وارد کار شوند خصوصا به آموزش و پرورش پیشنهاد داده ام که گروهی برای دانش آموزان ایجاد کنند و افراد خلاق و صاحب نظری که می توانند کار خوبی را ارائه دهند نیز تشویق نماید.

 

مسئول ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی عدم توجه به نماز و مسائل دینی را ضعف پدر و مادر در خانواده و روحانیون و مجریان در مساجد دانست و خاطر نشان کرد: مهارت گفتگو در حوزه دین ضعیف است، تحکم است یا تحقیر و چون زبان هم را نمی فهمیم نمی توانیم پاسخگوی سوالات دینی بچه ها باشیم باید مادران در گروهای ۳۰ یا ۴۰ نفری گردهم جمع شوند و موفقیتهایشان را برای جذب بچه بیان کنند و راهکار ارائه دهند.

 

فرماندار بجستان در ادامه این نشست به یکی از بحثهای مهمی که امروزه مورد تاکید رهبری و دولت نیز می باشد را بحث آسیبهای اجتماعی خواند و اظهار کرد: در این زمینه توجه به بحث شعائر دینی و خصوصا نماز می تواند آسیبهای اجتماعی را به حداقل برساند.

 

وی اذعان کرد: گرچه بجستان در مراسمات مذهبی و ادعیه و اذکار پیش قراول شهرستانهای دیگر هستیم واین نیز علاوه براینکه باید به آیندگان منتقل شود بیشتر دقت شود که نگاه مردمی به این امور هر چه پررنگ تر باشد موثر تر نیز خواهد بود و در بحث نماز نیز مردمی بودن ارزش و توجه کار را بیشتر خواهد کرد و نباید به دولت اتکا کنیم که کار بدتر خواهد شد. در این زمینه اوقاف، مهدکودکها و آموزش و پرورش باید ورود پیدا کنند.

 

فرماندار بجستان در زمینه جذب اعتبارات سال جاری به مسئولان ادارات هشدار داد: همه موظفند مبادله های موافقت نامه های عمرانی را تعیین و انجام دهند و اگر کوتاهی در این زمینه صورت بگیرد نخواهیم پذیرفت و لذا دستگاهی که در جذب اعتبارات کوتاهی کند سال آینده از حجم اعتباراتش کم خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/