به گزارش صبح توس؛ فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي در تشريح اين پرونده گفت: در پي اعلام چند فقره شكايت مبني بر سوء استفاده از احساسات پاك شهروندان ،كلاهبرداري هاي حرفه اي با شگردي متفاوت ،رسيدگي به موضوع در دستور كار كارشناسان پليس فتا استان قرار گرفت.

سردار قادر كريمي افزود: بررسي هاي اوليه حاكي از آن بود كه فرد كلاهبردار با معرفي خود به عنوان مدير كاروان، ادعا مي كرد افرادي را مي تواند به عنوان خدمه به صورت رايگان به سفر هاي زيارتي اعزام و همسفر اين افراد با تخفيف نيمه بها مي توانند از اين امتياز استفاده كنند.

فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي گفت: متهم با چرب زباني و ارائه شماره كارت و با اين ادعا كه كاروان در حال تكميل است و فقط يك ظرفيت باقي مانده ، افراد ساده لوح را فريب مي داد و مبالغي از صد هزار تا دو ميليون و 500 هزار تومان از آنها دريافت مي كرد.

وي تصريح كرد: با توجه به شگرد كلاهبردار حرفه اي ،كارشناسان پليس فتا پس از رهگيري هاي لازم در فضاي سايبري و اقدامات فني و تخصصي توانستند ردي از متهم در فضاي مجازي يافته و با بررسي هاي بعدي مكان متهم نيز شناسايي شد.

سردار كريمي تصريح كرد: ماموران انتظامي متهم را در حالي دستگير كردند كه از روي ديوار سه متري قصد فرار داشت.

وي گفت: متهم كه مردي32 ساله بود با مشاهده شواهد غير قابل انكار ،جرم خود را پذيرفت و بيكاري و كسب منفعت مالي را انگيزه بزه كاري خود اعلام و در رابطه با چگونگي طراحي نقشه خود؛ وقت گذراني در كافه و هم صحبتي با فرد شيطان صفتي كه اين فكر را به ذهن وي آورده را انگيزه خود از ارتكاب جرم دانست.

سردار كريمي گفت: متهم كه 11 ماه از فعاليت كلاهبردارانه اش مي گذرد برابر مستنداتي كه تا كنون ازسي نفر از مالباختگان (13 نفر در مشهد و مابقي در شهرهاي تهران ، قم ، اهواز و بروجرد ) بدست آمده، جمعا به مبلغ 40 ميليون تومان كلاهبرداري كرده اما با توجه به شگرد به كار گرفته شده و تحقيقات پليس فتا تعداد شكات اين پرونده و مبلغ كلاهبرداري شده را بيش از اين ارقام برآورد مي شود كه در اين رابطه تحقيقات ادامه دارد.

اين مقام ارشد انتظامي گفت:سايت پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir آماده پاسخگويي به مشكلات شهروندان در حوزه فضاي سايبري بوده و شهروندان مي توانند ديدگاه هاي خود را در زمينه فضاي سايبري به پليس فتا منعكس كنند.

انتهای پیام/