به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام ابوالفضل آرمان ظهر امروز در نشست بصیرتی با طلاب و روحانیون حوزه های علمیه تربت حیدریه به بیان اصطلاحات مورد نیاز در حوزه ولایت فقیه وتبیین لغوی واصطلاحی آن اشاره کرد و گفت: ولایت فقیه ادامه همان ولایت انبیای الهی و ائمه معصومین(ع) و این مهم نیازمند تبیین و گفتمان سازی است.

 

حجت الاسلام آرمان، ولایت مطلقه فقیه راولایتی شامل تمام اموزه های اسلامی و تکالیفی که پیامبر(ص)وائمه (ع)در زمان حیات داشتند را ببان کرد و افزود: همان طور که وظیفه ولی خدا تشکیل حکومت اسلامی بود، ولی فقیه هم به مانند حجت های خدا رسالت تشکیل جکومت اسلامی را باید دنبال کند.

 

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقبه سپاه تربت حیدریه مهمترین رکن ولایت فقیه را حکومت داری بر اساس فقه اسلامی و آموزه های دینی عنوان کرد.

 

وی با مطرح کردن سوالاتی پیرامون مباحث ولایت فقیه وپاسخ به آنهاخاطرنشان کرد: در ولایت فقیه (فقه) حکومت می کند نه شخص، لذا تولیت اجرای فقه باولی فقیه است و از سوی دبگر در مکتب تشیع ولی فقیه کسی است که شان امامت را دنبال می کند.

 

وی افزود: .مسئله ولایت فقیه براساس اموزه های شیعی پایه ریزی شده و علمای شیعه نقش به سزایی در این زمینه داشته وپیوسته با ظلم و استبداد ومبارزه و در این راه جان خود رانثار کرده اند.

 

بالغ بر ۵۰۰ طلبه خواهر و برادر در چهار حوزه علمیه تربت حیدریه از سطح یک تا سطح چهار(معادل دکترا) تحصیل می کنند.

انتهای پیام/