به گزارش صبح توس؛ به نقل از آستان نیوز، مهدی گنجی در حاشیه برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان خراسان رضوی عنوان کرد: همه ساله دستگاه‌های اجرایی هفته پژوهش را که از تاریخ 14 تا بیستم آذرماه در سراسر کشور گرامی می‌دارند و دانشگاه‌ها و مراکزی که دارای دستاوردهای علمی و فناورانه هستند، پتانسیل های خود را ارائه می‌دهند.


وی ابراز کرد: دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) نیز از این امر مستثنی نبوده و با دستانی پر در این نمایشگاه شرکت کرده است.


گنجی افزود: این دانشگاه با حضور در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان خراسان رضوی طی دو سال پیاپی توانسته رتبه برتر غرفه‌های این نمایشگاه را به خود اختصاص دهد و امسال نیز دانشجویان این دانشگاه با دستاوردهای مختلف در حوزه مهندسی، پزشکی و تجهیزاتی در این نمایشگاه حضور یافتند.


مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) خاطرنشان کرد: دانشجویان این دانشگاه درحوزه‌های نرم افزاری، پردازشی و سامانه جامع اتوماسیون دانشگاه حضور فعالی داشته‌اند. همچنین در طراحی سامانه‌ها و اپلیکیشن از جمله سامانه آموزش مجازی دانشگاه، آموزش زبان انگلیسی و دستاوردهایی در بخش نرم افزار محصولات خود را ارائه کرده‌اند.


وی همچنین ادامه داد: دانشجویان دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) دستاوردهای خود را در حوزه ساخت تجهیزات الکترونیکی، تجهیزات پرنده و پهبادها، سازه‌ها و ماکت‌های متفاوتی در حوزه معماری اسلامی با چندین طرح در این نمایشگاه عرضه کردند.


گنجی با اشاره به حضور انتشارات دانشگاه امام رضا(ع) در این نمایشگاه اظهار کرد: انتشارات این دانشگاه، جزء انتشارات بزرگ و معتبر دانشگاه‌های کشور است که چندین بار به عنوان  ناشر برتر انتخاب شده است.


وی باشگاه دانشگاهی خانه صنعت و معدن که پلی ارتباطی صنعت با معدن است را از دیگر بخش‌های فعال در این نمایشگاه برشمرد و افزود: این باشگاه، با چندین دستاورد در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان خراسان رضوی حضور یافته است.


گنجی فعالیت در حوزه تجاری سازی اسپری مو، لولای ضد زلزله، اختراع ماشین‌هایی که ویژگی‌های متعددی دارد و... را از طرح های برجسته این دانشگاه در نمایشگاه مذکور برشمرد.


وی با ابراز امیدواری از حمایت هر چه بیشتر مسئولان از دانشجویان نخبه ابراز کرد: با حمایت، هدایت و مساعدت‌هایی از سوی معاونت علمی آستان قدس رضوی امیدواریم این دانشجویان در سال‌های آینده بیشتر از گذشته بدرخشند و در خدمت مجموعه آستان قدس رضوی و سایر دستگاه‌ها باشند.


وی متذکر شد: این دانشجویان سرمایه‌های جوانی هستند که تربیت شده سیستم فکری و فرهنگی آموزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) هستند. با ورود آنان به حوزه پژوهش می‌توانند گره گشا بوده و قدم‌های بزرگی بردارند.

انتهای پیام/