محمد علی فرهمندراد مدیر سازمان جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور در گفتگو با خبرنگار صبح توس اظهار کرد: تاکنون 293 دستگاه ماشین‌آلات و ادوات حوزه کشاورزی در سال جاری از محل خط اعتباری مکانیزاسیون نیشابور به کشاورزان تحویل و تسهیلاتی بالغ‌بر 26 میلیارد ریال پرداخت شده است این در حالی است که سال گذشته نزدیک به 73 میلیارد ریال تسهیلات از محل مذکور جذب شده است.

وی بیان داشت: دستیابی به خودکفایی و خوداتکایی کشاورزی مستلزم توجه به نکاتی ازجمله مکانیزاسیون کشاورزی است که نقش بسیار بارزی دارد.

فرهمند راد اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع فوق و آشنایی هر چه بیشتر کشاورزان با فن‌آوری و تجهیزات روز در استفاده و بهره‌وری هر چه بیشتر مزارع اولین نمایشگاه تخصصی کشاورزی ماشین‌آلات، ادوات، لوازم و تجهیزات زراعی، باغی، دام و طیور از روز سه‌شنبه 21 آذر در محل نمایشگاه بین‌المللی خیام نیشابور افتتاح و مورد بازدید کشاورزان و دست‌اندرکاران قرار خواهد گرفت.

دبیر کارگروه آب کشاورزی و منابع طبیعی نیشابور ادامه داد: کشاورزان و متقاضیان جهت دریافت تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون از طریق مراکز جهاد کشاورزی بخش اقدام به تشکیل پرونده نمایند.

انتهای پیام/