به گزارش خبرنگار صبح توس؛ روز گذشته دولت مالزی برای اعزام نیروی نظامی به منظور آزادسازی قدس اعلام آمادگی کرد، شاید تا قبل از حماقت جدید رئیس جمهور تاجر مآب آمریکا وو اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تصور بر این بود که با انتشار اخباری از این دست فاصله زیادی داریم، اما با اکسیر ندانم کاری ها و خوی ضد انسانی ترامپ، تحولات به سمت نابودی اسرائل سرعت گرفته است.

در ابتدای این یادداشت ذهنتان را به سکانسی از انیمیشن راشل کوری۲ ساخته گروه خوش ذوق فاطمه الزهرا(س) می برم، جایی که گزارشگر صدا و سیمای جمهور اسلامی ایران، از صحنه نبرد شهری در قدس گزارش می دهد و از لفظ سپاه اسلام برای نیروهای آزادساز قدس استفاده می کند؛ عبارتی که افکار عمومی را با شرایطی بسیار آرمانی در آینده منطقه آشنا می کند، شرایطی که در آن سپاهی متشکل از رزمندگان کشورهای اسلامی برای آزادسازی قدس شریف دست به کار می شوند.

نیل به وضعیتی که در این انمیشن فاخر برای بینندگان به تصویر کشیده شده و شنیدن بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نابودی اسرائل تا ۲۲سال آینده، شاید برای عامه مردم کمی آرمانی به نظر برسد، اما از نطر نگارنده این یادداشت، دنیای اسلام با این وضعیت فاصله چندانی ندارد.

رویش ها و ریزش ها در جبهه اسلام، از افکار عمومی گرفته تا حاکمان آنها با محوریت دشمنی یا دوستی با رژیم صهیونیستی در حال وقوع می باشد، به عبارتی دیگر، بازی خصمانه این رژیم و حامی درجه ۱خودش، یعنی واشنگتن، تحولات منطقه را به سمتی برده است که باید مردم و حاکمان مسلمان مواضع خود را در برابر جنایات ضد اسلامی آنها اعلام کند.

در واقع حاکمان و طیف هایی از مسلمانان که در تبیین مواضع خود در رابطه با رژیم جعلی اسرائیل تردید کنند و یا حتی دیرتر از سایرین دست بکار بشوند، نزد اکثریت افکار عمومی دنیای اسلام، جایگاهی نخواهند داشت و حتی به جرات می توان مدعی شد که غیر مسلمان های آزاده جهان از بی تفاوتی و انفعال در برابر ظلم جاری در سرزمین های اشغالی و غزه، متنفر هستند و نسبت به آن واکنش نشان می دهند.

آینده دنیای اسلام که برخی نخبه های سیاسی و عامه جامعه مسلمین خود را از آن دور می دیدند، اکنون در حال وقع است و حماقت یک سردمدار مستکبر، اکثریت مسلمانان و عموم آزادگان جهان را در برابر رژیم صهیونیستی متحد کرده و قدس شریف را به کانون توجه و تمرکز افکار عمومی جهان کشانده است.

البته نگاه به تحولات فعلی در جهان اسلام از زاویه حماقت ها و خوی وحشی گری ترامپ، باید با تاکید بر این موضوع انجام شود که؛ بازی درست و دقیق محور مقاومت در بحران های دست ساخته دشمن، آنها را کلافه کرده و بداهه های سیاسی شان را رایج ساخته است، در غیر اینصورت آمریکایی ها و دست نشانده های آنها برای لحظه لحظه دنیای اسلام و منطقه استراتژیک خاورمیانه برنامه دارند؛ برنامه هایی که مسلمانان را در مسیر تشخیص حق از ناحق گیج و سردر گم می کند و گاه مرگ یک مسلمان را به دست بردار دینی خود رقم می زند.

محور مقاومت در آخرین فتنه های منطقه نظیر، داعش، جنایات یمن و ماجرای سعد حریری، هوشمندانه عمل کرده و از نقش موثر خود غافل نماند و علاوه بر شکست دسیسه های طراحی شده، هسته های مقاومت مردمی در نقاط مختلف منطقه را به وجود آورده و قوی تر از گذشته، خود را برای تحولات آینده دنیای اسلام آماده کرد.

اسماعیل زمندی

انتهای پیام/