به گزارش صبح توس؛ محمد حسن واحدی ظهر امروز در نشست تجلیل از خدمه اربعین حسینی و دهه پایانی ماه صفر با اشاره به این که طرح زیارت در استان خراسان‌رضوی با 39 سیاست، 10 نقشه، 140 راهبرد و 825 پروژه در مراجع قانونی استانی و کشوری تصویب شد، گفت: حرکت به سوی این سند تا پنج سال آینده جهت توسعه و ثبات فرهنگ رضوی الزامی است.

 

واحدی ادامه داد: در ارتباط با بحث اثربخشی زیارت، آستان قدس رضوی، اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی و شهرداری مشهد دخیل هستند.

 

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان‌رضوی با اشاره به آغازبه  کار 9 کمیته اجرایی با رویکرد اصلی زیارت اربعین و دهه پایانی صفر به‌عنوان کمیته مردمی، بیان کرد: خوشبختانه در سال جاری مشارکت‌های مردمی در ایام اربعین و دهه پایانی صَفر رشدی 60 درصدی داشته است.

 

وی  در ادامه سخنان خود یادآور شد: تشرف چهار میلیون و 300 هزار نفر زائر از تعداد چهار میلیون و 700 هزار نفر مشرف به مشهد مقدس به صورت سواره و بالغ بر 400 هزار نفر پیاده صورت گرفت که این تعداد، 33 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته داشت.

 

واحدی با اشاره به برپایی 276 ایستگاه در 800 کیلومتری جاده‌های منتهی به مشهد مقدس و 550 ایستگاه خدمات رسانی به زائران در سطح شهر با حضور 750 روحانی با بحث در موضوعات فرهنگی، گفت: امسال 21 استان در ارتباط با ایستگاه‌های خدمت به زائران در دهه پایانی صفر کمک کردند.

 

انتهای پیام/