ابراهیم خالقی در گفتگو با صبح توس؛ با اشاره به آخرین اهدای عضو در مشهد، اظهار داشت: در هفتصدو هشتمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزي؛ خانم آمنه مژدگانلو ۵۳ ساله؛ كه از بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور  به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأييد مرگ مغزي و رضايت خانواده وی در بيمارستان منتصریه تحت عمل جراحي اهدای عضو قرار گرفت .

وی افزود: کلیه های زنده یاد  آمنه مژدگانلو  به آقاي  ۳۶ ساله  ساکن چناران و آقاي ۵۰ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج می بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کبد مرحومه آمنه مژدگانلو ؛ در بيمارستان منتصريه  به آقای  ۳۲ ساله ساکن مشهد پيوند شد و به بیمار زندگي دوباره بخشيد .

وی با بیان اینکه از بدن بیماران مرگ مغزی می توان زندگی را به چندیدن نفر بخشید، عنوان کرد: به عنوان مثال قسمتي از پوست مرحومه به بخش سوختگي بيمارستان امام رضا (ع) جهت پيوند ارسال شد.

خالقی تصریح کرد: فرهنگ اهدای عضو باید در میان مردم کشور نهادینه بشود تا علاوه بر افزایش حس هم نوعی میان مردم باعث افزایش خدمات دهی بیمارستان ها نیز می شود.

انتهای پیام/