به گزارش صبح توس؛ کلز یکی از دانه های روغنی بسیار مهم است که در مناطق معتدل کشت می شود، کشت این محصول ارزشمند چند سالی است که در نیشابور رونق گرفته و در سال جاری بیش از505هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نیشابور به کشت کلزا اختصاص یافته است.

محمد علی فرهمند رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور در این خصوص به خبرنگار ما گفت: تولید روغن از دانه های روغنی اولویت است، کشت کلزا از نظر اختصاصی بسیار مقرون به صرفه است.

صرفه اقتصادی کلزا برای کشاورزان

محمدرضا گیاهی کارشناس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نیشابور در خصوص به صرفه بودن روعن کلزا گفت: از هر هکتار سه تن کلزا برداشت می شودکه هر کیلو کلزا حدود سه هزار تومان از کشاورزان خریداری می شود.

 

وی ادامه داد: در هر هکتار بیش از 9میلیون تومان درامد اقتصادی برای کشاورزان دارد که معمولا مزرعه گندم به ندرت به این درآمد اقتصادی می رسد.

حسینی یکی از کشاورزان در این خصوص می گوید: در سال جاری15هکتار کشت کلزا انجام دادیم، سال قبل نیز حدود ده هکتار بود ولی به دلیل اینکه کشت آن به لحاظ اقتصادی برای ما خوب بود در سال جاری سطح زیر کشت آن را افزایش دادیم.

کشت گسرده کلزا علاوه بر صرفه اقتصادی خواص زیادی نیز در حوزه فنی و تخصصی کشاورزی دارد.

تقویت خاک کشاورزی با کشت کلزا

رئیس اداره جهاد کشاورزی نیشابور در این خصوص گفت: کشت کلزا به تقویت خاک کشاورزی کمک بسیاری می کند و باعث می شود محصولاتی از جمله گندم و جو که پس از پایان کشت کلزا کاشته می شوند تولید بسیار بهتری داشته باشند.

حدود505هکتار از مزارع نیشابور زیر کشت کلزا قرار دارد که حدود 60درصد آن تحت سیستم آبیاری قطره ای قرار دارند.

فرهمند در خصوص آموزش های لازم به کشاورزان برای کشت کلزا گفت: علاوه بر ارائه آموزش های فنی حدود سه و نیم تن بذر یارانه شده گواهی دار کلزا و 150تن کود شیمیایی بین کشاورزان توزیع شده است.

محصول کلزا در اواخر پاییز کشت و در اوایل بهار برداشت می شود، در صورت مساعد بودن شرایط مساعد جوی و نکات لازم در خصوص کشت این محصول پیش بینی می شود در سال جدید زراعی حدود یک هزار تن دانه زوغنی کلزا از سطح مزارع نیشابور برداشت شود.

لازم به ذکر است روغن کلزا به دلیل داشتن اسیدهای چرب اشباع نشده و نداشتن کلسترول از کیفیت تغذیه‌ای بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/