به گزارش صبح توس؛ حجت الاسلام والمسلمین میری امام جمعه مه ولات در خطبه نماز جمعه این هفته با اشاره به کشور فلسطین و تمدن های بشری که در خود جای داده است گفت:فللسطین جزء سرزمین هایی است که اولین تمدن های بشری را در خود جای داده و دارای قدمت هزاران ساله است.

محمدعلی میری افزود:سرزمین فلطسین از اماکن مقدس بسیاری برخوردار است که سه دین آسمانی در آن وجود دارد و از اهمیت آن را دو چندان کرده است.

امام جمعه مه ولات تصریح کرد:براساس تاریخ،اقوام اولیه ای که در نقاط مختلف این سرزمین سکونت داشته اند عبارتند از آموریان،آرمیان ،کنعانیان و بنی اسرائیل بعد از این اقوام در بعضی نقاط فلسطین زندگی کردند.

میری با اشاره به اینکه چرا صهیونیست ها خاورمیانه را انتخاب کرده است گفت:دلیل اول اینکه همه ادیان آسمانی که انسانها را به توحید دعوت کرده اند و پیامبران عظیم شانی که مبعوث شده اند در خاورمیانه قد علم کردند و موضوع دوم نفت و انرژی فراوانی ایست که در منطقه خاور میانه می باشد و بیش از 75 درصد انرژی دنیا از خاور میانه تامین می شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان مه ولات سومین عامل را صهیونیست ها اشاره کرد و افزود:خاورمیانه قلب دنیاست و با توجه به تراکم مسلمانان در این منطقه و ویژگی های مسلمانان به زور و ظلم و دفاع از مظلوم و اتحاد باهم باید عامل تفرقه ای بکارند.

حجت الاسلام والمسلمین میری چهارمین عامل را موقعیت جفرافیایی فلسطین عنوان کرد و اظهار کرد:فلسطین محل تلاقی چند قاره دنیا است در واقع قلب آسیا،آفریقا و اوروپا می باشد و نمی توان امروز با اقتدار سخن گفت ولی خاورمیانه را نادیده گرفت.

میری برای رفع شبهه ای که ممکن است پیش آید،یادآور شد:سرزمین فلسطین که امروزه صهیونیست ها آنرا اسرائیل نامیده اند سرزمین فلسطین است که فلسطین از آن جهت گذرگاه مهمی میان سه قاره اروپا،آفریقا و آسیاست که پیوسته در طول تاریخ در معرض تهاجم امپراتورها و سرداران جنگی بوده و آنها همواره برای تسلط بر شهرهای بندری و تجاری فلسطین تلاش می کردند.

وی در ادامه در خطبه دوم با اشاره به فتنه یمن که توسط رئیس جمهور اسبق یمن علی عبداله صالح طراحی و اجرا شد گفت:فتنه رئیس جمهور اسبق یمن توسط انقلابیون یمن خنثی شد و راهپیمایی مردم یمن و سجده شکر هزاران یمنی برای شکست این فتنه اشاره ای مختصر به مزدوری که برای ال سعود جاسوسی و خیانت به مردم کشورش انجام می داد توسط انقلابیون به هلاکت رسید.

امام جمعه مه ولات بااشاره اظهارنظر ترامپ در خصوص ماجرای اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم جعلی از طرف امریکا و انتقال سفارت به این شهر مقدس گفت:موج واکنش ها به تصمیم ترامپ دربسیاری از کشورهای جهان حتی برخی از کشورهای همسو با آمریکا و نیز فرموده رهبری بزرگوار اسلام معظم له ضمن تاکید براینکه پایتختی قدس برای برای رژیم از روی عجر است و باید دنیای اسلام مقابل توطئه جدید استکبار استادگی کند.

انتهای پیام/