به گزارش صبح توس؛ صبح امروز مجتبی مزروعی مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی به همراه محمدی مدیر جهاد کشاورزی بردسکن از مزارع ،باغات و مراکز جهاد کشاورزی بردسکن بازدید کرد.

مزروعی با حضور در دو مرکز جهاد کشاورزی که در بخش های انابد و شهرآباد بردسکن استقرار دارند در جریان فعالیت کارشناسان این مرکز قرار گرفت.

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی در این بازدید در جمع کارشناسان جهاد کشاورزی گفت: با توجه به کاهش منابع آبی و نیز افزایش نمک در آب های کشاورزی منطقه بردسکن باید به سمت و سویی پیش رود که از درختان و گونه های گیاهی مقاوم و با نیاز کم آب استفاده شود.

وی افزود: حتی برخی از مناطق بردسکن، هم برای کشاورز و هم برای حمایت های جهاد کشاورزی توجیهه اقتصادی نداشته و باید به سمت دامپروری سوق پیدا کنند.

مزروعی خاطر نشان کرد: ما باید کشاورزی را به صورت صددرصد علمی و با دانش کافی پیگیری کنیم و کشاورزی مکانیزه یکی از مباحث مهم در بهره وری و افزایش تولیدات است، ما باید با نگاهی رو به جلو و آینده نگر برای عرصه های کشاورزی برنامه ریزی کنیم.

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان رضوی اظهار داشت: ارائه تسهیلات اشتغال پایدار در روستاها یکی از مواردی است که کشاورزان روستا میتوانند از این تسهیلات جهت رونق کشاورزی استفاده کنند.

وی درخصوص وضعیت ماشین آلات کشاورزی در استان خراسان رضوی گفت: در استفاده از ماشین آلات کشاورزی کمی عقب هستیم و نیازمند توسعه ماشین آلات کشاورزی می باشیم  و هنوز شاهد کشاورزی سنتی در شهرها و روستاهای استان هستیم.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در پایان گفت: سرمایه اصلی در امر کشاورزی همین مردم و کشاورزان زحمتکش هستند و وظیفه ما است تا با ارائه خدمات از قبیل مشاوره ای ،تامین کود و بذر مناسب به کشاورز و از آن گسترده تر به رونق کشاورزی کشور بهبود ببخشیم.

انتهای پیام/