به گزارش صبح توس؛ دانشگاه بين المللي امام رضا(ع) در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب ناشران جهان اسلام و هشتمين نمايشگاه ملي كتاب دفاع مقدس حضور يافته و در آييني دو اثر منتشر شده خود را رونمايي و معرفي كرد.

محمد قربان زاده از نویسندگان این دو کتاب، اظهار کرد: كتاب «مهندسي محيط زيست؛ مباني نظري و كاربردهاي عملي» و «رياضي مقدماتي» عناوين اين آثار است كه در ششمين روز از برگزاري اين نمايشگاه و طي مراسمي رونمايي شد.


وی افزود: كتاب «مهندسي محيط زيست؛ مباني نظري و كاربردهاي عملي» در شش فصل كلي تهيه و تدوين شده است كه  پوشش دهنده سرفصل هاي مهندسي محيط زيست است، فصل اول به كليات و مباحث جغرافيايي و محيط زيست و فصل دوم به موضوع آب و منابع آبي پرداخته شده است.


عضو هیئت علمی دانشگاه امام رضا (ع) ادامه داد: هوا و آلودگي هوا، آلودگي خاك، آلودگي‌هاي نوين و ابعاد مديريتي محيط زيست از ديگر موضوعات ساير فصل ها را تشكيل مي‌دهد. در هر فصل، ضمن ذكر و بسط مفاهيم پايه‌اي، ابعاد گوناگون موضوع شكافته شده و براي كاربردي نمودن آن، مثال هايي كه ممكن است در جايگاه يك مهندسي محيط زيست، دانشجويان با آن سر و كار داشته باشند، گنجانده شده است.

 

قربان زاده با اشاره به ماهيت درسي بودن كتاب، عنوان کرد: سعي بر آن شده است تا مسائل بطور گام به گام و به منظور تفهيم حل مسئله، كامل توضيح داده شوند و در نهايت در انتهاي اين كتاب، واژگان كليدي و منابع ذكر شده است.


«رياضي مقدماتي» نيز نام ديگر اثري است كه بر پايه تجربه و نياز اساتيد و دانشجويان به منبعي براي درسي رياضيات پيش دانشگاهي رشته هاي حسابداري و مديريت تدوين شده است. محتويات اين كتاب در ۱۱ فصل نوشته شده است.
در اين كتاب سعي شده است مطالب با گفتار و زبان ساده و روان بيان شوند. در هر فصل مثال‌ها و تمرينات زيادي به سبك رياضيات دبيرستان ارائه شده است كه به دانشجويان در فهم مطالب هر فصل كمك بيشتري شود.
در انتهاي هر فصل نيز بخشي به مسائل حل شده اختصاص دارد كه سطح بعضي از مثال‌هاي اين بخش از سطح مثال‌هاي گفته شده در داخل هر فصل كمي بالاتر بوده و خوانندگان مي‌توانند با مطالعه اين بخش مروري بر يادگيري مطالب هر فصل داشته و همچنين با مسائل جديدتري آشنا شوند و در به حل تمرين هاي پايان هر فصل باشند.

انتهای پیام/