ناصر ابوشریف در گفت‌وگو با صبح توس در واکنش به اقدام دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن اورشلیم و انتقال سفارت آمریکا به قدس اظهار کرد: این اقدام آخرین بهانه‌های سازش کاران را در دل بستن به دولت آمریکا از بین برد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران اضافه کرد: عرب و مسلمانان اگر بخواهند اشتباهات خود را تصحیح کنند باید تمامی انواع روابط و همکاری خود با رژیم صهیونیستی و دولت آمریکا را حداقل در مسائل مربوط به مسئله فلسطین  قطع کنند.

وی در رابطه با موضع دولت آمریکا در رابطه با قبله اول مسلمانان جهان، تأکید کرد: متأسفانه باید گفت موضعگیری های صهیونیستی آمریکا و ترامپ موضع جدیدی نبوده و آن‌ها کینه و نفرت خود را چه در رابطه با مسئله فلسطین و قدس و چه در رابطه با مسلمانان نشان داده‌اند.

ابوشریف یادآور شد: دیگر بر کسی پوشیده نیست که دستیاران راست‌گرای ترامپ که اکثراً صهیونیست هستند تا چه حد با مسلمانان خصومت دارند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران تصریح کرد: مشکل در موضع‌گیری ترامپ و دولت آمریکا نیست بلکه مشکل اصلی در کسانی است که زمینه را برای این اقدام وقیحانه فراهم کردند، رهبران عرب که با پرداخت صدها میلیارد دلار سعی در جلب‌توجه و محبت وی را داشتند و همچنین مواضع رسمی دولت خودگردان فلسطین که همواره بر روی مواضع دولت ایالات‌متحده شرط‌بندی و تکیه کرده مشکل محوری را تشکیل می‌دهند.

وی ادامه داد: در گام بعد کشورهای عربی و اسلامی باید موضع شفاف و صریحی را در قبال این اقدام گرفته و با لغو ابتکار عمل عربی آن را طرحی غیرمفید اعلام کنند.

ابوشریف تأکید کرد: باید تشکیلات خودگردان و سازمان آزادی‌بخش فلسطین به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را به‌عنوان یک ساختار سیاسی پس بگیرد.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با بیان اینکه باید از امروز توافق «اسلو» بین سازمان آزادی‌بخش فلسطین و رژیم صهیونیستی لغو شود، تصریح کرد: ما خواستار بازسازی و سازمان‌دهی مجدد سازمان آزادی‌بخش فلسطین در چارچوب و اصول مبارزاتی و سیاستی واحد هستیم و در این راستا باید روند آشتی ملی تسریع و فعالیت‌های مردمی گسترده‌ای برای مقابله با خطراتی که قدس، کرانه باختری و به‌طورکلی مسئله فلسطین را تهدید می‌کند، انجام شود.

وی بیان کرد: باید تمامی امت اسلامی برای مقابله با این خطر به پا خیزد و وظیفه خود را در قبال اولین قبله‌گاه مسلمانان و سومین حرم شریف و معراج گاه پیامبر اکرم (ص) انجام دهد.

انتهای پیام/