حسین مظفر عضو هیئت امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفتگو با صبح توس؛ ضمن اشاره به موضع جدید ترامپ در مورد موضوع انتقال سفارت آمریکا به قدس اظهار کرد: این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا فعالیتی منفعلانه و به خاطر جبران شکست‌هایش در سوریه و عراق بود.

 

وی با اشاره به اینکه دامنه این اقدامات باعث تنفر بیشر جامعه بین‌المللی می شود افزود: این تصمیمات در حالی گرفته می‌شود که قدس از آن فلسطینیان و مسلمانان همچنان خواهد ماند.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جدای ازنظر حاکمانی فریب‌کار و مرتجع مخصوصاً عربستان که در پی ارتباط با رژیم صهیونیستی هستند، ملل مسلمان در برابر این مسئله موضع‌گیری می‌کنند و قطعاً ملل مسلمان این اقدام تجاوزکارانه را محکوم و در برابر آن ایستادگی خواهند کرد.

 

وی با تأکید بر این مطلب که قدس مرکز و پایتخت اسرائیل بشود خوابی تعبیر نشدنی است افزود: خود اصل رژیم صهیونیستی در حال فروپاشی و متلاشی شدن است و با آرمان‌های سلطه جویانه در محدوده خودش محصورشده است لذا قطعاً نخواهد کاری از پیش ببرد و این امر عینیت نخواهد یافت.

 

مظفر خاطرنشان کرد: حاکمان کشورهای مرتجع عربی به خاطر قلدری و سلطه‌پذیری دشمن از گذشته فاصله زیاد و عمیقی با مردمان آن منطقه دارد.

 

وی افزود: مدت‌ها دشمن این فریب‌کاری خودشان را پنهان می‌کرده و امروز آشکارشده است و لذا فلسفه اینکه بیش از 60 سال ملت فلسطین در مظلومیت قرار دارند خیانت حاکمان مرتجع و خائن عرب بوده است که با اسم اسلام و به نام شعار دفاع از فلسطین به آنان ضربه زده‌اند.

 

عضو هیئت‌امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین تصریح کرد: این فاصله عمیق منجر به بیداری اسلامی می‌شود و ثمره آن برچیده شدن تاج‌وتخت حاکمان نالایق مرتجع منطقه است که در حمایت از اسرائیل روزانه اقداماتی خائنانه دارند.

 

وی افزود: به نظر می‌رسد چون این اقدام نامناسب و فضاحت‌بار و مرکز قدس توسط دشمنان نشانه رفته است باید تمام مسلمانان در تمام نقاط سرزمین‌ها و کشورها در ارتباط با اعلام انزجار و تنفر نسبت به نابودی اسرائیل عکس‌العمل و راهپیمایی داشته باشند تا آمریکا از این اقدام پشیمان و عقب‌نشینی داشته باشد.

انتهای پیام/