به گزارش صبح توس؛ آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی دقایقی پیش در مراسم ویژه روز دانشجو که در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد در جمع دانشجویان، روز دانشجو را نماد شهامت، مردانگی و ایثار در حفظ استقلال در جامعه و کشور دانست و گفت: سخنانی که دانشجویان در فرمایشات خود داشتند، بزرگ‌ترین نمایشگر روشن‌اندیشی، تفکر مسؤولانه و بیدار مدارانه شما عزیزان و شما بزرگوارانی است که چشم امید جامعه و کشور در تصاعد و بالا رفت جریان زندگی انقلابی در پهنه این کشور هستید.

 

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این موضوع که می بایست یک راهبرد شفاف از تحلیل جریانات گذشته داشته باشیم، اضافه کرد: قضیه روز دانشجو به عنوان یک نماد برای امروز ما راهبرد ساز است.

 

وی دو جریان دانشجویی و روحانیت را دو جریان مقابل مزدوران آمریکایی دانست و افزود: ورود قدم آمریکا به ایران از یک حسن ظن ملی و مردمی آغاز شد به طوریکه مردم ایران از دو کشور انگلیس و روسیه  (به دلیل اشغال کشور و اقدامات خلاف عفت) نفرت پیدا کردند به همین علت به آمریکا اعتماد کردند.

 

امام جعمه مشهد با یادآوری اینکه مسئولان آن دوره تصور می کردند بدون وابستگی به یک قدرت خارجی نمی توان مشکلات را مرتفع کرد، اضافه کرد: دولت ملی دکتر مصدق به سمت آمریکایی‌ها  از روی حسن نیت و حسن ظن دست دراز کرد و در کمتر از سه یا چهار ماه، این دست دراز شده به وسیله مزدوران آمریکایی قطع شد و مشت فولادین و مشت زهرآگین خود را در کودتای 28 مرداد نشان داد.

 

آیت الله علم الهدی امید به جریان خارجی را فکر و پنداری غلط  دانست و خاطرنشان کرد:  تا روزی که مصدق را با دستبند به طرف زندان ببرند، چهار ماه طول کشید و این درنده خویی آمریکا در آن روز ثابت شد که آمریکا یک شیطان درنده خوی خائن است که باید در مقابل او ایستاد و از آن روز تا الان که  64 گذشته  آشکار شد که آمریکا دشمن و شیطانی بزرگ است.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: دانشگاه در دارد و باید از در وارد دانشگاه شد، چنانچه بخواهیم حضور حوزه علمیه را در دانشگاه افزایش دهیم باید بسترسازی کنیم، ولی اکنون بیشتر نیاز به آمیختگی حوزه و دانشگاه داریم و این مسئله باید در گرایش‌های قهری به وجود بیاید و عزیزان ما باید این فضا را در حوزه و دانشگاه ایجاد کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: نظرات شما برای ما ارزشمند است، از دوجهت نگاه بیرون را نسبت به خودمان متوجه می‌شویم و ذائقه‌ها در حال تحول است، نظرات شما با نظرت ما در زمان جوانی متفاوت بوده، من با تفکر دانشجو و نسل جوان آمیخته بودم و چندین سال مسئول دانشگاه بودم واقعیت ما آنچه در وبلاگ‌ها و سایت‌ها منتشر می‌شود، نیست.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله کنسرت در مشهد اشاره کرد و گفت: بحث اول هویت اجتماعی این شهر است که باید این هویت محفوظ باشد، چنانچه این هویت را برهم بزنید، از فیوضات معنوی نمی‌توانیم استفاده کنیم،.

 

نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی ادامه داد: حرم مطهر رضوی با موسیقی مناسبتی ندارد، ما همه جا با آسیب‌های اجتماعی روبه‌رو هستیم، محیط تفریح‌گاه مروج آسیب‌های اجتماعی است، ولی نوازندگی عمومی و اجرای کنسرت محرک آسیب‌های اجتماعی و احساسات است.

 

وی تاکید کرد: هر انسانی به یک نوای خوشی علاقه مند بوده و هماهنگ با طبعش است و محروم‌ترین هنر، هنری است که در اختیار ابتذال قرار گیرد، ما با اصل هنر مخالف نیستیم، ما با هنرِ در استخدام و اختیار ابتذال مخالفیم.

 

انتهای پیام/