براتعلی منصوریان در گفتگو با صبح توس پیرامون ایجاد سینمایی ویژه برای دانش‌آموزان عنوان کرد: سینمای دانش‌آموزی می‌تواند کارکرد زیادی در تعلیم و تربیت داشته باشد و جای خالی  سینمایی ویژه دانش آموزان در خراسان رضوی حس می‌شود.

وی بیان کرد: در سال‌های قبل سینما دانش‌آموزی داشته‌ایم و هم‌اکنون نیز در مشهد سالن شهید مشکی و یا سالن تربیت واقع در چهارراه نخریسی پتانسیل سینما شدن را دارند؛ همین سالن مشکی را به‌عنوان سالن سینمای استفاده کردیم اما به دلایلی مورد غفلت و یا کم‌توجهی قرار گرفت که مهم‌ترین این دلایل به کافی نبود تولیدات سینمای در حوزه کودک و نوجوان در این چند سال  اخیراست.

وی افزود: همین موضوعات باعث شد که این سالن از کارکرد سینمایی‌اش خارج شود، درحالی‌که حتی سالن تربیت نیز استعداد تبدیل‌شدن به سالن سینما ویژه کودک و نوجوان را دارد.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ادامه داد: علاوه بر مشهد در بعضی از شهرستان‌ها استان نیز سالن‌هایی وجود دارد که  ظرفیت خوبی برای تبدیل‌شدن به سینما را دارند و مثل سالن‌های مشهد می‌توانند به‌عنوان سالن سینما از  آن برای اکران فیلم برای دانش آموزان استفاده کرد.

منصوریان  با بیان اینکه متأسفانه فیلم متناسب و کافی برای نمایش دانش آموزان نداریم گفت: سال گذشته یک تفاهم‌نامه با حوزه هنری سازمان تبلیغات داشتیم که  فضاهایی را ایجاد کنیم و آن‌ها فیلم مناسب ویژه دانش آموزان را به ما بدهند.

 منصوریان یادآور شد: فیلم‌های جشنوارهای مثل رشد خوب است اما نمی‌شود سینمای ویژه دانش آموزان را تنها داشت و نیاز داریم جدای از جشنواره برای کودکان و نوجوانان فیلم ساخته شود و آن‌هم فیلم داستانی که دانش آموزان را بتواند جذب خود کنند تا ما بتوانیم در طی سال این سینما را برای دانش آموزان زنده نگه‌داریم.  

وی افزود: صنعت سینما یک صنعت هزینه‌بر است و باید روی فیلم‌های کودک و نوجوان سرمایه‌گذاری بیشتری کرد تا بتواند پاسخ گوی دانش آموزان باشند.

وی عنوان کرد: ما در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی دنبال این هستیم که با توسعه و تعمیق فعالیت‌های فرهنگی و هنری با ابراز سینما در قالب فیلم کوتاه مستند داستانی و پویانمایی دانش آموزان موفق‌تری را تربیت کنیم.

 انتهای پیام/