احمد بخشایش اردستانی در گفتگو با صبح توس؛ اظهار کرد: از ابتدای شکل گیری فراکسیون امید، اساس تعهد و وفاداری لازم در بین اعضا وجود نداشت و این انفعال فراکسیون امید تاکنون ادامه داشته و عملکرد و بروز و ظهور جدی را از این فراکسیون شاهد نیستیم.

 

وی افزود: اگرچه فراکسیون امید در مجلس دهم اقداماتی هم داشته است؛ اما این اقدامات به حدی نبوده که وزنه و اعتباری برای عملکرد این فراکسیون محسوب شود.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: به دلیل اینکه در ایران احزاب تعریف نشده معمولا در ایران فراکسیون جایگزین احزاب شده است.

 

اردستانی با بیان اینکه در مجلس سه فراکسیون ولایت، مستقلین و امید وجود دارد و بقیه هم در سایر فراکسیون ها گردش دارند، تصریح کرد: برای بازگشت سرمایه اجتماعی و تمام شدن بگو مگوها شفافیت در برخورد ضروری است.

 

وی با اشاره به علنی شدن اقدامات در تذکرات در موضوعاتی مانند حقوق های نجومی، افزود: ما از وجود ۲۸۰ حزب مختلف در کشور برخورداریم؛ اما حقیقت امر آن است که احزاب واقعا کار حزبی انجام نمی‌ دهند.

 

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون‌‌های مجلس می‌‌توانند نسبت به موضوعات مختلف واکنش و عملکرد عمیق‌تری داشته باشند؛ اما آنچه ما شاهد هستیم این است که اغلب عملکرد فراکسیونی ندارند.

 

وی افزود: اغلب نمایندگان شهرستان‌ها وقتی ببینند منافع شهر آنها در فراکسیونی پیگیری و محقق می‌شود عمدتا جذب فراکسیون می‌شوند.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان این مطلب که سیاسی کاری یکی از نقاط ضعف فراکسیون امید است، خاطرنشان کرد: چنانچه بروز و ظهور این فراکسیون در مسائل اقتصادی یا اجتماعی بیشتر می‌شد و لوایح و طرح‌هایی را در این زمینه‌ها پیگیری و تصویب می‌کردند مقبولیت بیشتری داشتند؛ اما با انفعال این فراکسیون جامعه متعلق به آن هم از عملکردشان راضی نیست.

انتهای پیام/