ابوالفضل عباسی در گفتگو با صبح توس؛ ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت سه شهید مبارز با استکبار، اظهار کرد: ماهیت دانشجو و روز دانشجو استکبار ستیزی و آرمان خواهی است و هر زمانی که در جمهوری اسلامی صدای آزادی خواهی و استکبار ستیزی بر آمده است، مبداء آن دانشگاه و دانشجو بوده است.

 

وی افزود: روند آزادی خواهی و استکبار ستیزی دانشجو تنها به پس از انقلاب تعلق ندارد، این ماهیت قبل از انقلاب اسلامی نیز از دهه چهلم شمسی در قالب تشکل های دانشجویی آزادی خواه شکل گرفته بود.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه نهضت های آزادی خواه دانشجویی پیش از انقلاب تنها به داخل کشور ختم نمی شد، عنوان کرد: استکبار ستیزی حتی در کشورهای اروپایی نیز در آن زمان توسط دانشجویان ایرانی در قالب انجمن های اسلامی که اگرچه دارای آن بینش اسلام ناب محمدی نبودند، شروع شد.

 

وی ادامه داد: داعیه دار نهضت های دانشجویی اصیل افرادی همچون شهیدان مصطفی بزرگ نیا، احمد قندچی، مهدی شریعت رضوی، عبدالحمید دیالمه، حمید باکری، آقاسی زاده و غیره هستند که در این مبارزات به شهادت رسیدند.

 

عباسی با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی اصیل آن جنبشی است که در راه رسیدن به اهدافش مصمم و استوار است، تصریح کرد: نمونه دانشجویان آزادی خواه شهدای دانشجوی جنگ تحمیلی هستند که پس از نابودی نهضت ستم شاهی و طاغوت، تحت فرمان یک رهبری دینی به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و جان خود را در این راه فدا کردند.

 

وی با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون آزادترین فعالیت های اجتماعی در کشور توسط دانشجویان انجام می شود، تاکید کرد: البته با نگاهی گذرا به سایر کشورها و مناطقی که ادعای آزادی بیان و دموکراسی دارند متوجه می شویم که اصیل ترین جنبش دانشجویی و همچنین آزادترین جنبش دانشجویی در جمهوری اسلامی است.

 

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد، عنوان کرد: البته همواره دولت های گوناگون تا حدودی راه نقد و آزاد اندیشی که منجر به نقد دولت شده است را بسته اند و در دولت یازدهم و دوازدهم علی رغم ادعای مسئولین دولتی برنامه های تشکل های دانشجویی لغو می شود.

انتهای پیام/