محسن مهرآوران رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان باخرز در گفتگو با خبرنگار صبح توس گفت:در پی بازدیدهای انجام شده و با وجود تذکرات قبلی، کارخانه خوراک دام باخرز به دلیل عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی دامپزشکیتوسط این شبکه پلمپ شد و تا رفع نواقص موجود اجازه فعالیت نخواهد داشت.
وی افزود:همچنین یک مرغداری فاقد پروانه در یکی از روستاهای شهرستان باخرزبه دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی و فنی و عدم اخذ پروانه ی بهداشتی دامپزشکی پلمپ گردید.
رئیس شبکه دامپزشکی باخرز اظهار داشت:مرغداری مذکور علی رغم تذکرات مکرر و گذشت چندین ماه، همچنان بدون رعایت دستورالعمل های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور اقدام به فعالیت می کرد که سومین مرغداری بدون مجوز بوده که در 3سال گذشته تا کنون در شهرستان باخرز و توسط شبکه دامپزشکی پلمپ می شود.
مهرآوران اضافه کرد:عدم رعایت موازین بهداشتی از سوی مزارع پرورش طیور در یک منطقه،با بالا رفتن خطر شیوع بیماریهای تنفسی به خصوص آنفولانزای فوق حاد رابطه مستقیم دارد.لذا در راستای پیشگیری از شیوع آنفولانزای پرندگان و حمایت از تولید پایدار،می بایست کنترل دقیقی بر نحوه ی فعالیت واحد های مشکوک و یا فاقد پروانه اعمال نمود.

انتهای پیام/