به گزارش صبح توس؛ علیرضا کاظمی مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در جمع مسئولان و مدیران آموزش و پرورش  شهرستان طرقبه شاندیز که امروز به مناسبت معرفی رئیس جدید آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد گفت: تنها مسیر پیشرفت یک جامعه و نهادینه شدن هنجار های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مقوله آموزش و پرورش است.

وی افزود: آینده جامعه را در امروز مدارس ببینید که این مهم نیازمند همراه بودن تمامی دستگاه های اجرایی و در کنار یکدیگر بودن است.

مدیر کل آموزش و پروش خراسان رضوی ضمن اشاره به تهیه ۱۲۹ شاخص و ۴۵۲ برنامه کلیدی در آموزش و پرورش استان اظهار کرد: تحول در سایه پنج برنامه که متشکل از ارتقای فرهنگ نماز، قرآن و عترت، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رخ می دهد که سربلندی جامعه ما در سایه این فرهنگ است.

وی با بیان اینکه زنده نگهداشتن یاد و خاطر شهدا را در صدر برنامه های آموزش و پرورش است تصریح کرد: سال گذشته یک هزار یادواره شهدا در مدارس خراسان رضوی برگزار شد.

کاظمی ارتقای مدیران واحد های آموزشی را اولویت بعدی و ارتقاءکیفی وکمی ابتدایی و راهنمایی را از دیگر اولویت های آموزش و پرورش خراسان رضوی برشمرد و خاطرنشان کرد: توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و  ارتقای منزلت فرهنگیان از مهم ترین برنامه های سال جاری خواهد بود.

وی افزود: در تهیه پیوست تمام برنامه های آموزش و پرورش خراسان رضوی به دلیل همجواری با حریم مطهر رضوی به سیره رضوی توجه ویژه شده است.

انتهای پیام/