حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در گفتگو با صبح توس؛ در رابطه با وضعیت اجرای طرح تقویت و تعمیق نماز در مدارس، عنوان کرد: طرح تقویت و تعمیق نماز تنها برای یک واحد نیست، بلکه برای تمام کشور است.

 

وی با بیان اینکه همه آحاد مردم باید نسبت به نماز حساس باشند، عنوان کرد: آموزش و پرورش به عنوان یک دستگاه تعلیم و تربیت باید علاوه بر آموزش در این زمینه این آموزش‌ها را نهادینه کند و آموزش و پرورش نسبت به موضوع نماز توجه ویژه باید داشته باشد.

 

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان کرد: در کتابهای درسی متناسب با سن دانش آموزان و متناسب با سوالهایی که دانش آموزان در رابطه با نماز برایشان پیش می آید سعی شده در مدارس به این سوالات مثل نحوه اقامه نماز و مسائل مرتبط با نماز و غیره پاسخ داده شود.

 

حجت الاسلام محمدیان اظهار کرد: ما در مدارس علاوه بر احکام نماز گاهی اسرار و فلسفه اقامه نماز را به دانش آموزان ارائه می دهیم و معاونتهای دیگر که در سطح مدرسه فعالیت می‌کنند مثل معاونت آموزشی و پرورشی فضا را برای اقامه نماز دانش آموزان فراهم می‌کنند که امیدواریم این مجموعه یکپارچه بتواند موفق عمل کند.

 

وی با اشاره به این نکته که این طرح(تعمیق و تقویت نماز در مداراس) کامل شده و در سطح مدارس کشور در حال اجرا است، گفت: سعی شده هر سوالی که برای دانش آموزان ایجاد می‌شود امام جماعت و مربی پرورشی و معلم درس دین و زندگی این سوالات را پاسخ گو باشند.

 

 انتهای پیام/