به گزارش صبح توس؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی امروز در مراسم افتتاح 160 پروژه بهداشتی و درمانی خراسان رضوی در مشهد ضمن اظهار امیدواری به رفع مشکلات مالی طرح تحول نظام سلامت و چالش‌های موجود با تلاش های صورت گرفته و پیش بینی‌های لازم در تدوین بودجه، گفت: در دولت یازدهم اینگونه تبلیغ شد که گیرندگان خدمات طرح تحول نظام سلامت راضی بوده؛ اما ارائه دهندگان آن یا همان جامعه پزشکی از این طرح راضی نیستند، در حالی که این عقیده اکثریت جامعه پزشکی نبوده است.

 

وزیر بهداشت تاکید کرد: دانشگاههای علوم پزشکی کشور باید از حاشیه ها به دور بوده و با مدیریت شایسته از تمام توان و ظرفیت ها در اجرای بهتر طرح تحول نظام سلامت استفاده کنند.

 

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد طی چهار سال گذشته از پرداختن به حاشیه و ورود به مباحث سیاسی پرهیز کرد و در مسیر ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی استان با حمایت استاندار به خوبی پیش رفت.

 

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سوء استفاده از طب سنتی از سوی برخی افراد، افزود: طب سنتی میراث ملی این کشور است و فراگیر شدن و احیای این طب و عطاران قدیمی پیگیری می شود.

 

وی اظهار کرد: کج رفتاری و بد رفتاریهایی که هم اکنون برخی با حوزه طب سنتی دارند باید توسط دستگاه قضایی پیگیری و با آن برخورد قانونی شود و از سوی دیگر دلسوزان و دست اندرکاران حوزه طب سنتی نیز باید در این زمینه واکنش نشان دهند.

انتهای پیام/